› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Gdy szef TVP bije się z prezydentem Opola to skorzysta Elbląg?

› polityka ponad rok temu    24.05.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Gdy szef TVP bije się z prezydentem Opola to skorzysta Elbląg? fot. archiwum elblag.net

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu teoretycznie ma szansę odbyć się w … Elblągu. A to za sprawą Jacka Kurskiego, szefa TVP, który oświadczył, że przeniesie imprezę do innego miasta. Wprawdzie jeszcze nie jesteśmy wymieniani na giełdzie pomysłów jak Kielce, ale Jolanta Lisewska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (PiS) uważa, że to świetny pomysł. Przeciwny jest Wojciech Karpiński (PO), wiceprzewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, bo z telewizją Kurskiego mu nie po drodze.

Opole wypowiedziało umowę zawartą z TVP dotyczącą Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Ekipy telewizji nie wpuszczono do amfiteatru. Za ten stan rzeczy obwiniają się nawzajem Jacek Kurski, szef TVP oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Kurski obiecał, że festiwal odbędzie się, ale w innej lokalizacji. Już powstała giełda pomysłów, m. in. Kielce, Katowice i Stalowa Wola są wymieniane. Jeszcze nie ma na niej Elbląga, ale kto wie.

Moja pierwsza myśl była taka, że może w naszym mieście. Szybko jednak ochłonęłam, nie mamy amfiteatru. Jest to jednak okazja, by zacząć dyskusję dotyczącą stworzenia bazy dla ogólnopolskich imprez. Potrzebna jest nam taka promocja Elbląga.

Naszym atutem jest doświadczenie organizacyjne, przecież były u nas wielkie imprezy artystyczne i sportowe

- komentuje Jolanta Lisewska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (PiS).

Zgadza się z tym Antoni Czyżyk, przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta (PO).

Warto, by impreza takiej rangi jak opolski festiwal odbyła się w Elblągu. Niestety nie mamy odpowiedniego obiektu na jej organizację. Ważna jest też baza hotelowa. Trzeba pamiętać, że ogólnopolska impreza pociąga za sobą olbrzymie koszty. Jednak na pewno warto o tym dyskutować i planować

- argumentuje Antoni Czyżyk, nie tylko radny, ale dyrektor Centrum Spotkań Europejskich.

Podkreśla on, że Elbląg duże doświadczenie w organizacji imprez: Festiwal Czy to jest kochanie?, Elbląskie Noce: Teatru i Poezji, Festiwalu Piosenki Wartościowej oraz Baltic Cup, a także Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Nie zapomina o wielkich imprezach sportowych o randze mistrzostw świata.

Zapytaliśmy też o zdanie Wojciecha Karpińskiego (PO), wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Jestem przeciw temu, by Elbląg organizował ten festiwal, ponieważ nie widzę możliwości współpracy z TVP, kierowaną przez Kurskiego. Jest to wykluczone. W przypadku TVN sprawa byłaby do dyskusji.

Ponadto nie stać nas, więc po co napinać mięśnie

- przekonuje.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ XZZZZ
ponad rok temu ocena: 33%  4
FAJNY TEKST
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ serwisant
ponad rok temu ocena: 44%  3
Gdzie Elblągowi do Opola? Tu nawet nie ma co porównywać tych dwóch miast. Opole - miasto z festiwalowymi tradycjami kontra Elbląg - miasto, w którym najbardziej medialnym jak dotąd wydarzeniem z udziałem TVP był Festiwal Seriali Telewizyjnych, który skończył się na pierwszej edycji. Elbląg nie ma takiej infrastruktury jak Opole. Tu nawet koncerty jak się odbywają to albo na placach katedralnych albo na parkingu przy uczelni. Nie mamy muszli koncertowej (tej w Bażantarni nie biorę nawet pod uwagę), nie mamy hal koncertowych. Jedynie koncertowo potrafimy narzekać, co i ja czynię według naszej polskiej tradycji.
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BookBook
ponad rok temu ocena: 55%  2
Ważny tekst. Wskazuje na to, że warto myśleć do przodu i daje jakąś nadzieję.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ngngng
ponad rok temu ocena: 53%  1
Karpiński nie chce współpracować z PiSowską TVP, ale chciał by współpracować z antypolskim TVNem? Co za gość, nawet dla dobra miasta nie jest w stanie wznieść się ponad te chore podziały. Dosłownie typowy obrońca demokracji (według nich TVP jest super tylko wtedy gdy Platforma siedzi przy korycie). Przepraszam że raz zmarnowałem swój głos na Wojciecha Karpińskiego, obiecuję że już nigdy nie popełnię tego błędu.
odpowiedz oceń komentarz 18 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.