› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Garść informacji o internetowych kodach rabatowych

› bieżące 5 miesięcy temu    30.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Garść informacji o internetowych kodach rabatowych

Bardzo chętnie od kilku już lat robimy zakupy w sklepach internetowych. Wiele osób wybiera sklepy online z uwagi na to, że ceny oferowanych w nich towarów są czasem niższe niż w tych stacjonarnych. Jest to więc sposób na oszczędności. Zakupy w sklepach internetowych mogą być jeszcze tańsze. Wiele z nich oferuje kody rabatowe czyli specjalne zniżki. Pozwalają one zaoszczędzić na zakupach nawet do 30 procent.

Historia kodów rabatowych

Kody rabatowe na zakupy w sklepach internetowych to stosunkowo nowy wynalazek, który narodził się wraz z coraz większą ilością sklepów online. Sama jednak idea kuponów rabatowych sięga XIX wieku. Pod koniec XIX stulecia oferowano w Stanach Zjednoczonych kupony, które umożliwiały otrzymanie gratis szklanki coca-coli. Kody rabatowe udzielane przez sklepy internetowe w krajach Europy Zachodniej stosowane są od bardzo dawna, w polskich sklepach udostępniane są stosunkowo od niedawna. Jako niemal stały element internetowej sprzedaży działają w naszym kraju dopiero od ośmiu lat.

Jak działają kody rabatowe?

Zaletą kodów rabatowych jest to, że możemy nie tylko dzięki nim zrobić tańsze zakupy, ale również to, że ich otrzymanie nic nas nie kosztuje – udostępniane są przez sprzedawców za darmo. Można je otrzymać w bardzo różny sposób. Bardzo często rozsyłane są w newsletterach, udostępniane za pośrednictwem kont na Instagramie bądź Twitterze, na Facebooku, dołączane do produktów lub gazet. Te ostatnie rozwiązania stosowane są coraz rzadziej, przeważają kody wirtualne. Specjalny kod najczęściej jest jednorazowy; wpisując go musimy uważać, aby nie popełnić żadnej literówki. Podany kod musimy wpisywać dokładnie tak, jak został podany; nie możemy się więc przy wpisywaniu spieszyć. Kod rabatowy działa przez ściśle określony czas, tańsze zakupy potencjalni klienci w danym sklepie mogą zrobić na przykład tylko w weekend. Niektóre sklepy oferują klientom, którzy regularnie robią w nich większe czy mniejsze zakupy kody rabatowe, które umożliwiają robienie tańszych zakupów przez dłuższy okres – opłaca się być lojalnym klientem. W zależności od sklepu kod rabatowy może umożliwić tańszy zakup wszystkich produktów, które znajdują się w asortymencie danego sklepu lub tylko wybranych. Aby skorzystać z kodu rabatowego w sklepie internetowym klienci nie muszą wysyłać żadnych wiadomości SMS, nie muszą też rejestrować się na stronie. Cała procedura przebiega sprawnie i szybko. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze dostaniemy czy znajdziemy sami kod rabatowy do sklepu, w którym planowaliśmy zrobić zakupy. Może się okazać, że na taką okazję będziemy musieli poczekać całkiem długo.

Kody rabatowe są korzystne nie tylko dla klientów, ale także dla sklepów. Klientom umożliwiają zrobienie tańszych zakupów, dla sklepów są okazją, aby zdobyć nowych klientów. Nic więc dziwnego, że kody rabatowe udostępnia coraz więcej sklepów. Dołączają do nich dostawy jedzenia, przewoźnicy autobusowi, linie lotnicze i hotele. Firm, które oferują kody rabatowe systematycznie przybywa.

Kody rabatowe do największej ilości sklepów znajdziesz na stronie KUPLIO.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.