› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Wygraj zaproszenie! Koncert EOK z pierwszą damą saksofonu Aliną Mleczko

› rozrywka ponad rok temu    18.05.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

4 czerwca elblążanie będą mieli ostatnią szansę w tym sezonie artystycznym usłyszeć swoich ulubionych Muzyków! Koncert „Klasyka i współczesność” wprowadzi publiczność w spokojny, wakacyjno-urlopowy nastrój.

Program jak zawsze będzie emocjonujący i z pewnością przekona Melomanów, że także w trakcie „poważnego” koncertu, granego przez orkiestrę kameralną można słuchać z przyjemnością, a nawet nucić je po wyjściu z koncertu!

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru będzie Alina Mleczko – jedna z niewielu kobiet-saksofonistów. Według „Saxophone Journal”, jedna z najwybitniejszych saksofonistów świata. Artystka jest chlubą Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – to pierwsza kobieta-absolwent klasy saksofonu tej placówki! Pozostała wierna uczelni, do dziś godząc pracę pedagoga Akademii z solową karierą. Ma na koncie kilka płyt z kompozycjami m.in. Rachmaninowa, Ravela, ale też Chicka Corei, Erica Satiego, tematem z „Cinema Paradiso” czy uwodzicielskim tangiem „Oblivion” Piazzolli. Nieobca jest jej także muzyka jazzowa czy etniczna – na swoim koncie ma choćby koncerty z pochodzącym z Gambii artystą śpiewającym i grającym na korze, Bubą Badjie Kuyatehą.

W trakcie koncertu w Elblągu artystka przedstawi dwa nastrojowe, melodyjne utwory, prezentując swoje umiejętności wykonawcze na saksofonie tenorowym, i altowym – o niższym, bardziej aksamitnym brzmieniu. Zaprezentuje pozycję klasyczną – saksofonowy koncert Głazunowa z lat 30. XX wieku, jedną z pierwszych kompozycji orkiestrowych, napisanych z myślą o tym instrument (saksofon został przecież skonstruowany dopiero w II połowie XIX wieku!). Druga propozycja to współczesna, napisana specjalnie dla tej wyjątkowej artystki Sonata… Janusza Derfla. Kwintet smyczkowy jedwabiście i chłodno oplata w niej subtelną, tęskną melodię saksofonu.

Finałowy koncert sezonu z pewnością oczaruje fanów muzyki, a ciepła osobowość solistyki i swoboda wykonania programu podbije serca słuchaczy w mgnieniu oka!

Alina Mleczko – saksofon

Michał Dworzyński – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.: Puccini – Chryzantemy Dvořák – Taniec słowiański nr 2 op. 72 Głazunow – Koncert Es-dur na saksofon altowy i orkiestrę smyczkową op. 109 Derfel – Sonata na saksofon altowy i kwintet smyczkowy Koncert finałowy sezonu „KLASYKA I WSPÓŁCZESNOŚĆ”, niedziela, 4.06.2017, godz. 18:00, Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Bilety (50 zł normalny i 40 zł ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25. Biuro czynne w pn., śr. i pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub elektronicznie na www.eok.elblag.eu.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:

Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:

Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J. 

Toyota Knedler

KONKURS! Dla naszych Czytelników mamy 1 podwójne zaproszenie na koncert Jedyne, co trzeba zrobić, to wysłać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu, tytuł wiadomości: EOK, na adres: konkursy@elblag.net Na zgłoszenia czekamy do 2 czerwca do godz 12:00. Tylko zwycięzca otrzyma informację o wygranej. Zaproszenie do odebrania przed koncertem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.