› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Ferie zimowe w Galerii EL. Co będzie się działo?

› bieżące ponad rok temu    2.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ferie zimowe w Galerii EL. Co będzie się działo? fot. Nadesłane

Jak spożytkować dwa tygodnie laby od szkoły i okolicznych obowiązków? Na zabawie w sztukę i ze sztuką rzecz jasna! Zapraszamy osoby w wieku 7-13 lat do zapisów na zajęcia, podczas których będziemy zwiedzać bieżące wystawy i tworzyć własne unikatowe dzieła.

Koszt uczestnictwa w pięciodniowym cyklu spotkań to 50 zł (10 zł za każdy dzień). Opłatę za zajęcia należy uiścić najpóźniej w pierwszym dniu zajęć, w kasie Galerii EL. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy na warsztaty poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl (proszę zawrzeć dane: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu do rodzica/opiekuna oraz informację, w którym tygodniu ferii i w jakie dni dziecko ma wziąć udział).

PIERWSZY TYDZIEŃ: 23 – 27 stycznia 2023 roku

Dzień pierwszy 23 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
BARDZO TO EKO-LOGICZNE
Podczas warsztatów przegadamy kilka eko-tematów i stworzymy listę proekologicznych celów do zrealizowania. Przejrzymy też zasoby prosto ze świata sztuki w poszukiwaniu natchnienia do stworzenia mini plakatów o treści nawołującej do lepszego traktowania Ziemi.

Dzień drugi 24 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
DUŻO, CZY MAŁO?
Podczas warsztatów uczestnicy otrzymywać będą rozmaite artystyczne wyzwania, raz otrzymując cały wachlarz narzędzi plastycznych, innym razem… ołówek. Pod koniec spotkania odpowiemy sobie na pytanie: ile nam potrzeba do bycia kreatywnymi?

Dzień trzeci 25 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
AUTOPORTRET OD AZ DO Z
Podczas warsztatów wrócimy pamięcią do dawnych daaawnych czasów, kiedy to szanujące się stare baaardzo stare rody ściany swych domów ozdabiały portretami przodków, a następnie sfabrykujemy takie portrety, korzystając z drukarki, siebie samych i kilku plastycznych gadżetów.

Dzień czwarty 26 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
MIASTO IDEALNE
Podczas warsztatów przegadamy nasze potrzeby mieszkaniowe, a następnie stworzymy książki-mapy, a z nich… gry planszowe.

Dzień piąty 27 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
SZTUKA W MINIATURZE
A gdyby tak, zamiast jeździć po całym świecie, ukochaną sztukę nosić ze sobą w kieszonce spodni? Podczas warsztatów stworzymy mini muzea i galerie pełne najsłynniejszych prac.

DRUGI TYDZIEŃ: 30 stycznia – 3 lutego 2023 roku

Dzień pierwszy 30 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
NIEZŁY TEATRZYK!
Podczas warsztatów stworzymy od podstaw wyśmienitych bohaterów oraz bohaterki, a następnie obsadzimy ich w przedstawieniach teatralnych z okazji Galeryjnego Dnia Teatru.

Dzień drugi 31 stycznia 2023, godz. 12.00 – 13.30
WIEŚCI ZE ŚWIATA
Podczas warsztatów pogadamy o niezwykłej-zwykłej… codzienności i uczynimy z niej bohaterkę własnej, galeryjnej gazety. Wspólnie zadecydujemy o tym, co pojawi się w najnowszym (pierwszym) wydaniu. Horoskop? Przepis na wstawanie z łóżka w ferie? A może wywiad z kimś z uczestników?

Dzień trzeci 1 lutego 2023, godz. 12.00 – 13.30
POP-UP BOOK
Podczas warsztatów uczestnicy wykonają książeczkę niezawierająca słów, za to bogatą w niezwykłe rozwiązania konstrukcyjne. Temat książeczek przegadamy wcześniej, zainspirowani wystawami prezentowanymi w Galerii EL.

Dzień czwarty 2 lutego 2023, godz. 12.00 – 13.30
BARDZO TO MIŁE
Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują przytulankę idealną: na dni radości i smutku, tworząc równocześnie Bazę Przytulności. Na jej podstawie stworzą przenikające się komiksowe historie.

Dzień piąty 3 lutego 2023, godz. 12.00 – 13.30
WSPOMNIENIE Z WYSTAWY
„Gdzie ja to widziałam?”, „Serio to wyglądało w ten sposób?”. Oto pytania, które czasem pojawiają się w naszej głowie. Tym razem wywołamy je celowo. Podczas warsztatów uczestnicy zwiedzać będą galeryjne wystawy, pomieszczenia, szkicując przy okazji to, co uznają za ciekawe. Swoje obserwacje umieszczą we wspominkowych książeczkach, w których zostawimy kilka wolnych kartek z myślą o „na potem”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.