› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

EOK i maturzyści w świecie muzyki małego i dużego ekranu

› relacje ponad rok temu    19.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
EOK i maturzyści w świecie muzyki małego i dużego ekranu fot. nadesłana

Jak wygląda muzyczny dialog między smyczkami, a fortepianem? Odpowiedzi na to pytanie udzielili elbląskim maturzystom muzycy EOK i Hadrian Tabęcki, którzy w czwartkowe popołudnie wystąpili w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Artyści otwartą próbą zainaugurowali program Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!, organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca, który po raz trzeci zawitał do Elbląga. Elbląska Orkiestra Kameralna znalazła się tym samym w gronie pięciu zespołów wyróżnionych przez IMIT, które będą realizować program w sezonie artystycznym 2018/2019.

W ramach Filharmonii… uczniowie klas maturalnych będą mogli bezpłatnie uczestniczyć, wraz z osobami towarzyszącymi, w koncertach abonamentowych EOK – najbliższa okazja już w niedzielę, w ramach koncertu z Krzysztofem Książkiem. Natomiast podczas inauguracji programu maturzyści mogli się przekonać, że światy dźwięku i obrazu nie muszą się wykluczać, a ich umiejętne połączenie może skutkować Oscarem. Razem z Orkiestrą i Hadrianem Tabęckim uczniowie mogli odbyć podróż między szlacheckimi realiami I Rzeczpospolitej, a światem agenta 007. Nie zabrakło także muzyki najnowszej, o co zadbał Mateusz Rusowicz – pod jego batutą kameraliści wykonali sinfoniettę Macieja Bałenkowskiego Time is ticking. Występ przypadł młodym elblążanom do gustu - bezpośrednio po próbie w siedzibie Orkiestry pojawiła się grupa maturzystów chcących pobrać bilety na niedzielny koncert.      

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.