› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elblążanka w „The Voice Kids”. Kibicujmy w sobotę Swietłanie Boguskiej!

› bieżące ponad rok temu    18.01.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Swietłana Boguska,Swietłana Boguska, fot. Marcin Mongiałło

Trwa pierwsza edycja programu „The Voice Kids”, którą można oglądać na antenie TVP2. W sobotę wystąpi w nim elblążanka, uczennica Akademickiej Szkoły Podstawowej Swietłana Boguska. Czy uda jej się wejść do którejś z drużyn? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend.

Swietłana Boguska to zwyciężczyni m.in. licznie obsadzonego konkursu, który odbył się w Swietłogrsku w kwietniu 2017 r. Jury konkursowe nie kryło podziwu dla jej wykonania piosenki "Tańczące Eurydyki" z repertuaru Anny German.

Nie ulega wątpliwości, że występ na antenie TVP2 to kolejny, duży sukces elblążanki. Aby zaśpiewać w programie „The Voice Kids” dziewczynka musiała najpierw wziąć udział w przesłuchaniach. Pokonała kilkaset innych dzieci, zakwalifikowując się do występu na wizji.   

Swietłana urodziła się w Elblągu. Oprócz Akademickiej Szkoły Podstawowej uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie pobiera naukę w godzinach popołudniowych. Jest wszechstronna. Uczy się trudnej sztuki gry na oboju, potrafi grać na pianinie, a jej marzeniem jest opanowie gry na gitarze.

Swietłana ma bardzo szeroką skalę, posiada bardzo dobry słuch. Jest pełna pomysłów, kreatywności. Takie cudowne dziecko. Ma mniejszą tremę niż my sami – niż ja , niż jej rodzice. Adrenalina dodaje jej motywacji, determinacji

– bardzo wysoko ocenia 9-letnią elblążankę jej nauczycielka śpiewu Eliza Kaczmarczyk, która doskonale zna duże możliwości wokalne dziewczynki.

Swietłana ma siostrę Laurę, która także jest utalentowana muzycznie. 

„The Voice Kids” to muzyczny talent-show, który jest już obecny w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: Przesłuchań w Ciemno, Bitew, Sing Off oraz Finału. Podczas pierwszego etapu, młodzi wykonawcy w wieku 8-15 lat próbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu są zbliżone do tych z „The Voice of Poland”.

Każdy z trenerów kompletuje 15-osobową drużynę, która bierze udział w "Bitwach". Zwycięzcy tego etapu trafiają do kolejnej fazy - "Sing Off", która wyłoni szóstkę finalistów - po dwie osoby z każdej drużyny. W odcinku finałowym zostanie wyłoniony zwycięzca. Nagroda to tytuł "The Voice Kids", stypendium oraz szansa nagrania piosenki.

W pierwszej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiadają: Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz duet Tomson i Baron z zespołu Afromental. W roli prowadzących program znaleźli się: Tomasz Kammel i Barbara Kurdej-Szatan. Towarzyszy im Adam Zdrójkowski.

Kibicujmy Swietłanie Boguskiej już a najbliższą sobotę, 20 stycznia! Początek programu o godz. 20.05 na antenie TVP2.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 11
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ don
12 miesięcy temu ocena: 100%  3
Piękne rosyjskie imię Rodzice chyba z Kaliningradu pochodza
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ff
12 miesięcy temu ocena: 33%  2
Polskich imion nie było?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Montez
12 miesięcy temu ocena: 100% 1
Swietłana - piękne, słowiańskie imie!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.