› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elblążanka pomagała innym teraz sama potrzebuje pomocy

› bieżące 4 miesiące temu    20.07.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Elblążanka pomagała innym teraz sama potrzebuje pomocy  fot. archiwum prywatne

Elblążanka Natasza Pęcherzewska przeszła dwie operacje. Przed nią wielomiesięczna kosztowna rehabilitacja. Już pisaliśmy o zbiórce pieniędzy na zrzutka.pl na ten cel. Teraz w akcję włączyło się Stowarzyszenie Węgajty. 

U Nataszy Pęchrzewskiej z Elbląga w styczniu zdiagnozowano nowotwór złośliwy języka. Jest to jeden z najrzadszych i trudnych w leczeniu odmian raka. Kobieta leczona jest w Instytucie Onkologii w Gliwicach, wiodącym w Polsce ośrodku leczącym nowotwory  szyi i głowy. 
Pod koniec marca miała operację ratującą życie, która obejmowała usunięcie guza oraz rekonstrukcję języka. W trakcie badań kontrolnych przeprowadzonych  w maju, okazało się, że jeden z węzłów chłonnych jest powiększony, a jego biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych.

28 czerwca odbył się drugi zabieg wycięcia węzłów chłonnych zapobiegający przerzutom. Po nim wielomiesięczna rehabilitacja mająca na celu przywrócenie funkcji połykania i mówienia. 
Niezbędne są pieniądze na terapię zapobiegającą przerzutom i rozwojowi nowotworu oraz wielomiesięczną rehabilitację. Chcesz pomóc kliknij tutaj.  Zbiórka potrwa jeszcze 12 dni,. Na potrzebne 90 tys. zł zebrano 66,7 tys. zł.

O tej akcji dowiedziała się Erdmute Sobańska ze Stowarzyszenia Węgajty.

Nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy pomóc. Tym bardziej, że pomagała osobom niepełnosprawnym i jest znana ze swej działalności kulturalnej

- przekonuje pani Erdmute. Podkreśla ona, że stowarzyszenie zawsze pomaga osobom potrzebującym pomocy.

Podczas Wioski Teatralnej od 19 do 25 lipca w Węgajtach Jonkowo Godki będzie trwała akcja pomocy nie tylko dla Nataszy Pęcherzewskiej, ale także dla  Joanny Tekli Woźniak. Jej przyjaciele pokazali, że może na nich liczyć. Pod hasłem „Pomóżmy Tekli zdrowieć” zbierają pieniądze na jej leczenie. Teraz także włączyło się Stowarzyszenie Węgajty, 

Wolontariusze będą zbierali datki. Za poczęstunek będzie można ofiarować dowolną kwotę. Zorganizowana też będzie wyprzedaż odzieży i innych przedmiotów ofiarowanych przez ludzi dobrej woli. 

Kto nie przyjedzie też może pomóc. Wystarczy kliknąć tutaj. Każda złotówka się liczy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.