› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląski zespół wyróżniony na Baltic Sail

› bieżące 10 miesięcy temu    13.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Folkowa grupa „Banda Czworga" z Elbląga otrzymała wyróżnienie podczas konkusu tegorocznej edycji festiwalu „Szanty pod Żurawiem" w Gdańsku. Impreza odbyła się w ramach XXI Międzynarodowego Zlotu Żaglowców „Baltic Sail".

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Jury na podstawie nagrań wyłoniło pięciu wykonawców, którzy mieli okazję zaprezentować się w konkursie oraz na dużej scenie w strefie muzycznej „Baltic Sail", a także otrzymali gażę w wysokości 1000zł, ufundowaną przez Fundację Gdańską. W tym gronie znalazł się zespół sea folkowy z Elbląga - „Banda Czworga".

Konkurs miał miejsce 29 czerwca na scenie gdańskiego „Teatru w Oknie". Każdy z wykonawców zaprezentował około 30-minutowy repertuar, poddając swoją twórczość ocenie publiczności i Jury, któremu przewodził Michał Juszczakiewicz – prezenter i aktor znany m.in. z programu „Od przedszkola do Opola". Nazajutrz zespoły wystąpiły na „Baltic Sail" i poznały werdykt Jury. Elblążanom przypadło wyróżnienie.

„Banda Czworga" powstała w marcu 2015 roku z inicjatywy Przemysława Piejdaka i Rafała Sajko. W obecnym składzie, który tworzą także Michał Dreger i Arkadiusz Kozakiewicz, grupa występuje od grudnia 2016 roku. Cechą charakterystyczną zespołu jest nietypowe instrumentarium - muzycy większość utworów wykonują na instrumentach ludowych wywodzących się z: Portugalii, Irlandii, Turcji, czy Peru. Niedawno ukazał się ich pierwszy profesjonalny singiel, którego posłuchać można poniżej:

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ żeglarz
10 miesięcy temu 1
Gratulacje panowie! Elbląg związany z morzem JEST.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.