› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląski PiS przygotował ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych historią naszych terenów

› bieżące 3 miesiące temu    14.02.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
poseł Jerzy Wilk (PiS)poseł Jerzy Wilk (PiS) fot. Marcin Mongiałło

Oddział Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu przygotował ciekawą ofertę kulturalną dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani historią naszych terenów. Będzie to nasz wkład w promocję wydarzeń, które miały miejsce po wojnie na terenie byłego już, niestety, województwa elbląskiego – zapowiedział poseł Jerzy Wilk. 

4 marca  o godz. 11.00 i 12.30 w biurze poselskim Jerzego Wilka (ul. Czerwonego Krzyża 2/6) odbędą się dwie prelekcje dla dzieci, których tematem będą losy żołnierzy wyklętych. Poprowadzi je Artur Chomicz z Oddzialu IPN w Gdańsku. Tego samego dnia, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dorosłyc, również poświęcone tej samej tematyce. 

5 marca o godz. 11.30 odbędzie się natomiast wykład Bartosza Januszewskiego (również pracownika Oddziałowego Biuro Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku) poświęcony Polakom ratujacym życie Żydom (24 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką).

Poseł Jerzy Wilk poinformował, że przedstawione zostaną:

nowe informacje, nowe wątki, historie, o tym, jak na tych terenach Polacy ratowali życie Żydom.

Parlamentarzysta podkreślił, że spotkania nie mają żadnego związku z polityką, dotyczą zaś wydarzeń histrycznych. Dodał, że nie będzie w nich brał udziału. To nie wszystko. Poseł poinformował również, że co miesiąc w biurze poselskim będzie wyświetlany inny film, dotyczący historii naszych ziem. Będzie on poprzedzony prelekcją (wprowadzeniem) pracownika Instytutu Pamięci Narodowej.

Informacje o kolejnych inicjatywach Oddziału Prawa i Sprawiedliwosci w Elblągu będą przekazywane za pośrednictwem profili społecznościowych i stron internetowych elbląskich struktur partii. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uczciwy człowiek.patriota
3 miesiące temu 1
panie Wilk ja sie z panem załozę że pan wyborów do sejmu nie wygra!!!!!tak jak z panem zakładałem się ze jak pan wygra wybory na prezydenta Elbląga to kupie ze swojej emerytury browar Elbląski dla pana!!Pan przegrał więc powinien kupić ten browar dla mnie,żebym piwko sobie na emeryturze pił za frico.Te pańskie działania są pozorne,nic nie warte nie lubie ludzi co grają na to zeby dorwac się do koryta,faryzeuszy! a występują pod porządnym szyldem ,bedę głosował na PIS zawsze albo wcale jak takich ludzi będzie wystawiał!!!!!!!!!!!!!!!!Obecny rząd robi bardo dużo dla Polski ale nie wszyscy posłowie są ideowi ,pan na pweno nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.