› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląski Fumez z I nagrodą na ogólnopolskim przeglądzie! (+wideo)

› rozrywka ponad rok temu    21.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W jury przeglądu W jury przeglądu "Rockmania" zasiadł jak co roku Szymon Wydra fot. www.ddz24.eu

Filip Górski, Kacper Górski, Dominik Sienkiewicz oraz Piotr Matkiewicz to członkowie rockowej kapeli z Elbląga, która swoją działalność rozpoczęła powodowana porywem serca i uczucia do gitarowego brzmienia w 2015 roku. Domorośli muzycy dość szybko zaskarbili sobie uznanie lokalnej publiczności, a teraz dali się także poznać całej Polsce po tym, jak okrzyknięci zostali najlepszym zespołem organizowanego w Bielawie przeglądu pod nazwą "Rockmania"! Elblążanie okazali się lepsi od 11 innych zespołów, które wystartowały w głównym koncercie i odebrali nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

"Rockmania" jest ogólnopolską imprezą organizowaną w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie. To przegląd zespołów, który ma na celu wyłonienie tych najlepszych i danie im szansy pokazania się na wielkiej scenie wśród prawdziwych gwiazd muzyki. "Rockmania to impreza dla wszystkich ambitnych zespołów, miejsce spotkań i dyskusji. Na scenie MOKiS-u zaprezentowało się 12 zespołów (było 58 debiutów wykonawczych), które przeszły pierwszy etap i dostały się do finałowego koncertu. Przegląd był podzielony na dwie części: zamkniętą (próby) i otwartą (koncert główny), a wśród uczestników znaleźli się: Frankenstein Children, SILENTlive, Perfect Mess, D.O.B.S., Obrońcy Niepoczętego Rozumu, Grey Fruit, Terapolka, Fabryka Gruzu, False Experience, Issel, Scarlet oraz rzecz jasna Fumez. Zespoły oceniało jury w składzie Szymon Wydra, Maciej Adam Wiatr oraz Michał Gawlicz.

Najlepszym wokalistą został Paweł Zaworski z False Experience z Jarocina. III miejsce przypadło kapeli Frankenstein Children z Ząbkowic Śląskich, II zajął Issel z Wrocławia, a pierwsze właśnie kwartet z Elbląga. To nie pierwsza nagroda młodych elbląskich muzyków. Wcześniej zwyciężyli w konkursie Gdańskiego Studia "Osso".

Zespół został powołany do życia w październiku 2015 roku. Za jego powstanie odpowiadają Piotr Matkiewicz oraz Filip Górski, którzy od zawsze marzyli, żeby występować w kapeli rockowej. Później pozyskali perkusistę w osobie młodszego brata Filipa - Kacpra. Na koniec dołączył wokalista oraz drugi gitarzysta w jednej postaci Dominik Sienkiewicz i rozpoczęły się poszukiwania wspólnego brzmienia oraz stylu. Ukoronowaniem tych poszukiwań było wydanie minialbumu w listopadzie 2016 roku.

Ich występ w Bielawie można obejrzeć na filmie poniżej:

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.