› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląska Scena Literacka im. Stanisława Franczaka

› bieżące ponad rok temu    25.04.2014
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Elbląska Scena Literacka im.  Stanisława Franczaka fot. nadesłane

Elbląska Scena Literacka im. Stanisława Franczaka 29 kwietnia 2014 - godz. 18:00 Mała Scena - Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Wieczór autorski i promocja debiutanckiej książki Jacka Żukowskiego pt. "Fragmentacja mózgu".

Jacek Żukowski - dziennikarz związany zawodowo z Telewizją Elbląską. Absolwent PWSZ w Elblągu (Ekonomia) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (Transport i Logistyka). Poeta, prozaik, komponuje muzykę elektorniczną, z kulturą związany od czasów licealnych. Związany był z Teatralnym Studiem Młodych Alter Ego i Stowarzyszeniem Animatorów Kultury "Teatr z Bliska". Obecnie aktywnie uczestniczy w spotkaniach Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego oraz Stowarzyszenia Alternatywni. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich i teatralnych. Za największe dotychczasowe osiągnięcie uznaje nagrodę przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" w Słupsku, za autorski monodram "Wariat".

Wieczór autorski Jacka Żukowskiego zatytułowany „Fragmentacja mózgu” odbędzie się na Małej Scenie - Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - 29 kwietnia o godzinie 18. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w Teatrze: 55/6419700 wew. 284.

Spotkanie realizowane wspólnie przez Teatr im. A. Sewruka oraz Stowarzyszenie Alternatywni.

O poezji Jacka Żukowskiego napisał klubowy kolega - Tomasz Walczak: "Przewrotność i absurd to najważniejsze cechy literackiego świata Jacka Żukowskiego. Bardzo silne wpływy ulubionych twórców: Topora, Kafki, Gombrowicza, są odczuwalne nawet przez mniej wyrobionych. Nie ma jednak mowy o plagiatowaniu, sileniu się na podobny styl, czy choćby cytowaniu mistrzów. Pomimo młodego wieku, śmiało można powiedzieć, że autor jest wyjątkowo oczytany i inteligentny, a co najważniejsze – już wypracował swój rozpoznawalny, bardzo charakterystyczny metajęzyk. Nie ucieka od tak zwanych trudnych tematów, ale to chyba logiczne, dobra literatura niczego się nie boi, gdyż zwyczajnie zawsze się wybroni. Podmiot lityczny w tekstach Jacka na ogół „stoi okoniem” do otaczającej go rzeczywistości, buntuje się przeciw temu co godne sprzeciwu, ale nie jest to płytki bunt młodzieńczy, na zasadzie „bo tak”. Z literackiej niezgody wzięło się wiele naprawdę świetnych tekstów Żukowskiego. Czekam niecierpliwie na debiutancką książkę tego autora, jest w nim i wrażliwość i ogromny potencjał".

Pozdrawiam i zapraszam

Tomasz Walczak

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ juras
ponad rok temu ocena: 0%  2
Jacek pokoleniowym doznaniem jest i naznacza młodszych
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 0%  1
świetna inicjatywa i każde spotkanie zupełnie inne, ciekawe, a tylu zdolnych literatów mamy w Elblągu, brawo Teatr, brawo panie Tomku, gratuluję pomysłu i wytrwałości
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.