› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląska Orkiestra Kameralna promuje polską kulturę za granicą

› zapowiedzi ponad rok temu    17.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Elbląska Orkiestra Kameralna promuje polską kulturę za granicą

W grudniu 2015 roku Elbląska Orkiestra Kameralna rozpoczęła współpracę z Estonian Philharmonic Chamber Choir, z którym wystąpi na prestiżowym, Międzynarodowym Festiwalu AFEKT w październiku 2016 roku. Festiwal odbędzie się w Tallinnie oraz w Tartu. Efektem projektu będzie popularyzacja najwartościowszej muzyki polskiej i promowanie jej na poziomie europejskim.

Estonian Philharmonic Chamber Choir jest jednym z najbardziej znanych chórów w Estonii, a zarazem jednym z najbardziej cenionych chórów na świecie. Od września 2014 roku dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Kaspars Putniņš. EPCC współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami i orkiestrami. Chór jest stałym gościem wielu festiwali muzycznych na całym świecie m.in. BBC Proms, Mozartwoche, Hong Kong Arts Festival, Moscow Easter Festival, Salzburg Festspiele, Sydney Opera House, Wiener Konzerthaus, Versailles’ Opéra Royal, Palau Musica w Barcelonie, LSO St Luke’s w Londynie, Esplanade w Singapurze i Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Międzynarodowy Festiwal ,,AFEKT", na którym wystąpi EOK wraz z estońskim partnerem jest jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali w Estonii. To unikalne wydarzenie, które ukazuje współczesną muzykę klasyczną. Odgrywa także ważną rolę w realizacji krajowych wartości kulturowych oraz łączeniu różnych form sztuki.

Podczas Festiwalu muzycy zaprezentują utwory, między innymi: "Pomiędzy odpływem myśli a przypływem snu" na głos, fortepian i orkiestrę smyczkową Agaty Zubel; ,,Wald" na orkiestrę smyczkową Enno Poppe; ,,Litania de Sancto Clemente” na chór i orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego; utwór na chór i orkiestrę smyczkową Liisy Hirsch oraz ,,NANINANA" na orkiestrę smyczkową oraz pianino elektryczne Fender Rhodes – Aleksandra Nowaka. Muzyków poprowadzi Marek Moś – wybitny dyrygent i kameralista. W koncercie wystąpi także Agata Zubel – znakomita kompozytorka i solistka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem obejmie Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Tallinnie. ,,Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej”.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Toyota Knedler Sp. z o.o., NZOZ Twoje Zdrowie

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.