› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląska grupa „Banda Czworga” wydaje debiutancką płytę!

› bieżące 5 miesięcy temu    3.12.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląska grupa „Banda Czworga” wydaje debiutancką płytę!

Elbląska grupa sea-folkowa Banda Czworga ukończyła pracę nad debiutancką płytą. Muzycy zaprezentowali okładkę i singiel promujący wydawnictwo.

Płyta zatytułowana jest „Piosenki znad rzeki Elbląg”, zaś okładka autorstwa Karoliny Piejdak bezpośrednio nawiązuje do charakterystycznych elementów naszego miasta. O

Od początku podjęcia prac nad nagraniami podkreślaliśmy, że zależy nam, jako zespołowi wykonującemu muzykę żeglarską, aby promować wydawnictwem nasze miasto, które ma wspaniałe, morskie tradycje. Chcieliśmy to jednak zrobić z dystansem, w żartobliwej formie i myślę, że to się udało 

– mówi Przemysław Piejdak, lider zespołu.

Pierwszy utwór na krążku opowiada o ostatnim rejsie Czarnego Sama, zwanego Księciem Piratów: „Piosenka jest napisana z perspektywy załogi galery „Whydah Gally”, która feralnej nocy 26 kwietnia 1717 roku stoczyła przegraną walkę z potężnym sztormem w okolicach Przylądka Cod. Nawałnicę przeżyło tylko dwóch piratów, zaś na szczątki wyładowanego kosztownościami wraku natknięto się dopiero w 1984 roku. Utwór zwie się tak samo jak ów okręt i jest jednym z naszych flagowych numerów, dlatego też zdecydowaliśmy się rozpocząć promocję płyty od jego publikacji

– kontynuuje muzyk. 

 

Na albumie znajdzie się 10 autorskich utworów utrzymanych w stylistyce folku morskiego. Więcej o płycie i utworach będzie można dowiedzieć się na spotkaniu autorskim, które odbędzie się po nowym roku: „materiał trafił do produkcji w tym tygodniu i będzie gotowy w wersji fizycznej przed świętami. Premierę płyty planujemy, wraz z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, na pierwszą połowę stycznia, kiedy to odbędzie się spotkanie autorskie, w trakcie którego będzie można odsłuchać wszystkich piosenek i zaznajomić się z kulisami ich powstawania” – kontynuuje muzyk.

Wydawnictwo zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg oraz Stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego „Promocje – 2017”.

Partnerem przedsięwzięcia jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, gdzie w sali kameralnej muzycy zarejestrowali partie wokali.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Historia Elblaga jest bardzo dluga i bardzo ciekawa. Wraz z osada Truso (nie dawno odkryta) jako poprzednikiem Elblaga historia tutejszego osrodka liczy 5000 lat. Co ciekawe historia Gdanska to niespelna 1000 lat, ze o Gdyni nie wspomne, natomiast historia Sopotu to rowniez 5000 lat.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.