› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Elbląg. Jubileuszowy XX Dzień Papieski

› bieżące 6 miesięcy temu    12.10.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Jubileuszowy XX Dzień Papieski

W tym roku pod hasłem „Totus Tuus” obchodzony będzie jubileuszowy XX Dzień Papieski. 11 października to okazja do wsparcia zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Po mszy świętej 16 października o godz. 198.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego  Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje polskie utwory filmowe ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II „TOTUS TUUS”.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym. Tego dnia Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i jej sympatycy organizują liczne atrakcje – tzw. miasteczka rodzinne z loteriami fantowymi, konkursami i zabawami dla najmłodszych, koncerty, sztuki teatralne i biegi papieskie.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną osoba św. Jana Pawła II pełna ufności, otwartości na każdego człowieka może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie z wszelkiego rodzaju kryzysów.

Podczas Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Z wsparcia „Dzieła” korzysta rocznie blisko 2 tys. osób z całej Polski. Stypendia przyznawane są już od VII klasy szkoły podstawowej i mogą być kontynuowane aż do zakończenia studiów. Przez 20 lat działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.  Oprócz październikowej zbiórki „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok - wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

_______
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 roku. Z pozostałych po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski środków utworzono organizację, która początkowo pomagała
500 osobom z 5 wschodnich diecezji. Obecnie z jej wsparcia rocznie korzysta blisko
2000 młodych uzdolnionych osób.


W ELBLĄGU

Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jacek Jezierski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapraszają na XX DZIEŃ PAPIESKI w Elblągu:

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA odbędzie się 16 października 2020 r. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu ul. Bema 10, godz. 18.00
Po mszy świętej Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje polskie utwory filmowe ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II „TOTUS TUUS”

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.