› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Dzień Świętego Patryka w Teatrze z zespołem "Shannon"

› zapowiedzi 2 miesiące temu    11.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzień Świętego Patryka w Teatrze z zespołem

Zapraszamy na koncert zespołu "Shannon" z udziałem światowej sławy tancerza tradycyjnego, Damiena Doherty. Żywiołowe i znakomite granie. Muzyka folkowa na najwyższym poziomie. Niezapomniane, pełne emocji muzyczne wydarzenie. To wszystko już 14 marca w Teatrze Sewruka!

Ten niecodzienny koncert muzyki irlandzkiej i celtyckiej realizowany jest w ramach trasy koncertowej z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka oraz 25.lecia zespołu, nad którymi patronat honorowy objął Ambasador Irlandii w Polsce.

Shannon to znany od lat 90. w całej Polsce i Europie zespół wykonujący melodie oparte na tradycyjnej muzyce irlandzkiej, aranżowane i wykonywane dla współczesnego słuchacza i widza. Trzon zespołu tworzy Marcin Rumiński, założyciel zespołu, kompozytor i aranżer oraz Maria Rumińska. Pozostali muzycy to: Oisin Dillon, wokalista i gitarzysta tradycyjny, urodzony w Dublinie; Patrycja Betley, perkusistka – bodhranistka (gra na irlandzkim bębnie obręczowym), znana ze współpracy m.in. z Kayah; Jacek Fedkowicz, gitarzysta basowy; Marcin Drabik, skrzypek.

W trasie koncertowej udział weźmie również Damien Doherty, irlandzki tancerz tradycyjny. Wieloletni współpracownik Michaela Flatleya, twórcy największego, irlandzkiego show tanecznego "Lord of The Dance", w którym Doherty wcielał się w główną rolę Złego. Wskazywany jest jako jeden z pięciu najlepszych tancerzy irlandzkich, m.in. za nieprzeciętną szybkość stepu.

Damien Doherty wraz zespołem Shannon tworzą wspaniały team, łączący najwyższy kunszt muzyczny z najwyższego poziomu umiejętnościami irlandzkiego tańca tradycyjnego. Każdy ich występ publiczność przyjmuje gorąco i entuzjastycznie, a recenzje po koncertach nie pozostawiają wątpliwości, że jest to połączenie klasy światowej.

Zapraszamy!

Koncert "Shannon" i Damien Doherty, Teatr. im. A. Sewruka w Elblągu

14 marca (czwartek), godz. 19.00

Grupa muzyczna Shannon, fot. Konrad Zemler

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.