› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Dzieła świętego obejrzysz w Elblągu!

› zapowiedzi 9 miesięcy temu    26.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ecce Homo (obraz Adama Chmielowskiego)Ecce Homo (obraz Adama Chmielowskiego) fot. 

W związku z trwającym rokiem św. Brata Alberta elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało niezwykły projekt. Od 29 września do 9 listopada w budynku wschodnim podzamcza muzeum będzie można oglądać prace Adama Chmielowskiego, znanego szerzej jako św. Brat Albert.

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem świętego brata Alberta, Muzeum Archeologiczno-Hisotryczne czynnie włącza się w działania na rzecz promocji wiedzy o słynnym filantropie, malarzu, ale i dzielnym powstańcym jakim był święty.

W ramach akcji planowane jest otwarcie wystawy, pod patronatem biskupa elbląskiego ks. dr Jacka Jezierskiego, na której zobaczyć będzie można obrazy namalowane przez brata Alberta oraz eksponaty związane z jego życiem i działalnością.  Obiekty będą pochodzić z kolekcji Muzeum Narodowe w Warszawie,Muzeum Narodowe w Krakowie, oraz sióstr Albertynek oraz braci Albertynów z Krakowa.

W ramach roku św. Brata Alberta organizowane są również lekcje muzealne, szczegółowe informacje na http://www.muzeum.elblag.pl/edukacja/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.