› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Dyskusyjny Klub Filmowy w Elblągu zaprasza na film

› bieżące miesiąc temu    4.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dyskusyjny Klub Filmowy w Elblągu zaprasza na film fot. Nadesłane

Kino Światowid wraca po wrześniowej przerwie z kolejnym spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem jesienny sezon rozpocznie się od dwóch propozycji. Pierwszą z nich, komedię „Ninjababy”, widzowie obejrzą 6 października.

DKF to cykliczne wydarzenie, które ma niezmienną i sprawdzoną formułę od końca lat 80, gdy patronat przejął Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z niezależnym wówczas Kinem Światowid. Nadano imię Andrzeja Munka – jednego z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii.

Miłośnicy kina spotykają się dwa razy w miesiącu, w czwartki, aby wspólnie omówić, następnie ocenić na karteczce, w skali 1-6, przygotowany film. Produkcja, która otrzyma najwyższą średnią notę – wygrywa Nagrodę Publiczności Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka.

„Ninjababy”, wyróżniona w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii i statuetkę na MFF w Berlinie, to oryginalna i przede wszystkim zabawna opowieść o przyśpieszonym dojrzewaniu. Historia oparta na norweskiej powieści komiksowej Ingi Sætre pt. „Fallteknikk”.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterki Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Jednak wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się o „problemie” w szóstym miesiącu ciąży, gdy na usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać, będąc naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel.

Więcej na: https://www.kino.swiatowid.elblag.pl/pl/

Karolina Ostrowska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.