| pokaż według |
Filia Nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza we wtorek 9 kwietnia o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Między dotykiem a wyobraźnią”, prezentującej książeczki dotykowe do biblioterapii wykonane pod kierunkiem Ewy Bednarskiej-Siwilewicz przez słuchaczy kierunku Opiekunka Dziecięca Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu. Wstęp wolny.
Ewa Bednarska-Siwilewicz o książkach dotykowych i wystawie: Książeczka dotykowa wprowadza dziecko w fantastyczną przestrzeń bajek, wykorzystując animizm dziecięcy. Animizm to cecha... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.04.2013 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Od pomysłu zaczęła się kariera Billa Gatesa, Steve Jobsa czy Marca Zuckerberga. Każdy może wpaść na jakiś pomysł. Tylko trzeba umieć ocenić jego szansę na sukces i mieć odwagę dążyć do jego realizacji. Przemysł kreatywny daje coraz więcej miejsc pracy. Czas, żeby uświadomili to sobie i zaczęli jak najszerzej korzystać również elblążanie. Stąd pomysł stworzenia Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.
Główne działania w ramach pierwszej edycji Festiwalu Przemysłów Kreatywnych w Elblągu odbędą się w czerwcu 2013... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.04.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Ceniony i szanowany brytyjski literat J. R. Ackerley nie uważał siebie za miłośnika psów w dniu, w którym – będąc już w średnim wieku – przyjmuje pod opiekę osiemnastomiesięczną sukę o imieniu Tulipanka. Choć nigdy wcześniej nie uważał się za miłośnika psów z rosnącym zainteresowaniem obserwuje zachowania i zwyczaje Tulipanki, która po jakimś czasie okazuje się miłością jego życia, czasem trudną lecz oddaną wieloletnią towarzyszką.
Moja Tulipanka jest żartobliwą, a zarazem przepojoną tkliwością... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.04.2013 › | ~ Bogdan Sowijak |
Zapraszamy serdecznie na drugą edycję elbląskiego turnieju gier komputerowych ZSM Game Day, która odbywać się będzie 18, 19 oraz 20 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. W turnieju będą rywalizowali miłośnicy dwóch gier: Counter Strike 1.6 oraz League of Legends, gdzie ta ostatnia jest nową konkurencją wprowadzoną do elbląskiego turnieju.
Oficjalne otwarcie odbiędzie się o 9:00 w głównym holu szkoły, a już 30 minut później wystartuje w huku wytrzałów i eksplozji turniej gry Counter Strike 1.6.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.04.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Bogdan Sowijak |
Jak zwykle podczas rozdawania Elbląskich Nagród Kulturalnych było bardzo muzycznie. Już na wejście gości i laureatów powitał DJ Zel, także tegoroczny stypendysta, z utworami ze swojej najnowszej płyty.
Oficjalna część natomiast rozpoczęła się od krótkiego koncertu kolejnego stypendysty: dominika Grędzińskiego. Ten niesamowicie uzdolniony elbląski klarnecista zaprezentował utwory Carla Marii Webera i Ralpha Vaughama-Williamsa, akompaniowała mu na fortepianie Ewa Iwanowicz.
Wśród tegorocznych stypendystów było aż... więcej ›
|
ponad rok temu › | 05.04.2013 › | relacje | ~ Konrad Kosacz |
W całym napiętym grafiku koncertowym klubu Mjazzga, w czwartek wieczorem (4 kwietnia) znalazło się miejsce na niespodziewany koncert, elblążanina, mieszkającego od wielu lat za granicą - Łukasza Mrozińskiego.
Jak doszło do tego koncertu? Otóż Łukasz co parę lat przyjeżdża do Elbląga odwiedzić rodzinę. Podczas tego pobytu odwiedził klubu parę razy i w pewnym momencie przyznał się właścicielowi, że jest muzykiem i chciałby zagrać koncert, na co właściciel Mjazzgi, Wojtek Minkiewicz odpowiedział:... więcej ›
|
ponad rok temu › | 05.04.2013 › | relacje | ![]() |
komentarzy 6 | ~ Konrad Kosacz |
W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną do Działu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Porozmawiamy o książce „Charlie” Stephena Chbosky'ego, którą pokochały miliony nastolatków na całym świecie. Wstęp wolny.
Książka „Charlie” ma formę listów pisanych do nieznanego przyjaciela przez nastolatka imieniem Charlie, nieśmiałego i wycofanego, choć niezwykle inteligentnego i wrażliwego ucznia... więcej ›
|
ponad rok temu › | 04.04.2013 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Porozmawiajmy o utracie – proponują CS Galeria EL i kino Światowid. Do tej niecodziennej rozmowy zapraszamy 11 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 do kina Światowid. Odbędzie się tam wystawa cyklu zdjęć pn. „Autoportret z matką” Karoliny Jonderko, projekcja filmu „Gorzkie mleko” oraz panel z udziałem gości, którzy utratą zajmują się zawodowo.
17:00 – projekcja filmu „Gorzkie mleko”, reż. Claudia Llosa
Miejsce: sala kameralna kina Światowid, wstęp 8 zł
18:40 – wernisaż wystawy cyklu... więcej ›
|
ponad rok temu › | 04.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
„Przeciąć ten włosek może tylko ten, kto moje życie na nim zawiesił” – o spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
Najczęstszym pytaniem, jakie ostatnio słyszałam było: „Proszę pani, a o czym to będzie?”. I w tym momencie pojawiała się chwila refleksji, że tak naprawdę nie wiem, od której strony „ugryźć” „Mistrza i Małgorzatę”. Nie da się przecież zaprzeczyć, że to arcydzieło literatury, ale ten argument jest raczej mało przekonujący dla... więcej ›
|
ponad rok temu › | 04.04.2013 › | relacje | ~ Redakcja elblag.net |
4 kwietnia br. o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Gala Nagród Kulturalnych. Podczas uroczystości prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk będzie wręczał nagrody twórcom życia kulturalnego Elbląga.
Podczas uroczystości prezydent Elbląga wręczy: Nagrodę Kreator Kultury, Nagrodę Wydarzenie Roku, Nagrodę Artystyczną Prezydenta Elbląga, Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg.
W części artystycznej wystąpią, m.in. laureaci tegorocznych Elbląskich Nagród Kulturalnych, zespół muzyczny z Młodzieżowego Domu Kultury... więcej ›
|
ponad rok temu › | 04.04.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W związku z 15-leciem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu od tego roku święto elbląskich żaków nosić będzie nazwę „Turbinalia”. Nawiązuje ona do tradycji elbląskiego przemysłu maszynowego oraz do korzeni PWSZ w Elblągu związanych z elbląskim Oddziałem Politechniki Gdańskiej.
Choć Juwenalia w całej Polsce mają odmienne nazwy, zależne od miejsca w którym znajduje się uczelnia np. Delfinalia (Akademia Morska w Gdyni), czy jej nazwy np. Agronalia (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), to jednak wszędzie ich idea... więcej ›
|
ponad rok temu › | 04.04.2013 › | zapowiedzi | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
W poniedziałek 8 kwietnia w spotkaniu Słonecznego Klubu Mam w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej weźmie udział gość specjalny - prezeska Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek Pani Alicja Tomczyk. Spotkanie Klubu rozpocznie się o godz. 11.00 wspólną zabawą dzieci i mam (opiekunów), natomiast o godz. 12.00 Pani Alicja opowie o profilaktyce raka piersi. Wstęp wolny.
Spotkania w Słonecznym Klubie Mam są propozycją dla rodziców przebywających aktualnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, dziadków... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do skorzystania z oferty edukacyjnej, związanej z aktualną wystawą retrospektywną Janusza Hankowskiego, którą można w Galerii EL oglądać do 21 kwietnia. Z oferty można skorzystać do 19 kwietnia.
Janusz Hankowski to ikona elbląskiego środowiska plastycznego. Od lat 60-tych aktywnie uczestniczy w życiu kulturalno-artystycznym Elbląga. Jest współzałożycielem i twórcą Galerii EL - to on także wymyślił dla niej nazwę. Brał udział w organizacji Biennale Form Przestrzennych,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Porozmawiajmy o utracie - proponują CS Galeria EL i kino Światowid. Ta niecodzienna rozmowa odbędzie 11 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 w kinie Światowid. Rozmowę poprzedzi wernisaż wystawy cyklu fotografii „Zaginieni”, autorstwa Karoliny Jonderko. Wystawę będzie można obejrzeć 10 kwietnia o godz. 18:00 w Krużganku CS Galerii EL.
11 kwietnia 17:00 - projekcja filmu „Gorzkie mleko”, reż. Claudia Llosa miejsce: sala kameralna kina Światowid, wstęp 8 zł 18:40 - wernisaż wystawy cyklu fotografii „Autoportret z... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | bieżące | ~ Agnieszka Światkowska |
W sobotę 6 kwietnia w godz. 12.00-14.00 zapraszamy do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 na kolejną akcję pod hasłem WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ. Na wymianę zapraszamy młodszych i starszych. Ta akcja nic nie kosztuje!!!
Wiosna to doskonała okazja do tego, żeby przewietrzyć nie tylko swoje szafy, ale również księgozbiory. Przejrzyj swoje półki i uwolnij je od książek, których nie czytasz. Przyjdź z nimi w sobotę do biblioteki i wymień je na inne tytuły!!!
Tym razem... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.00 już po raz drugi RPG Elbląg i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zapraszają na turniej gry MTG, połączony z pokazem gier karcianych i planszowych. Turniej odbędzie się w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.
Sobotnie Eventy Fantastyki (SEF) jest to inicjatywa mająca na celu wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców Elbląga i jego okolic poprzez organizowanie comiesięcznych otwartych wydarzeń, w trakcie których rozgrywane są turnieje gier karcianych, planszowych, bitewnych, a... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
Kolejne warsztaty tańca współczesnego z tematem przewodnim. W niedzielę, 7 kwietnia, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na otwarte warsztaty w ramach cyklu "Laboratorium ciała". Tym razem tematem będą - zmysły.
Zmysły to zdolność odbierania bodźców zewnętrznych. Na każdy ze zmysłów składają się odpowiednie narządy zmysłów, w których najważniejszą rolę odgrywają receptory.
- Podczas tych warsztatów będziemy badać, poznawać i uczyć się używać naszych... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
Klub Środowisk Twórczych zaprasza na krótką, ponieważ tylko 3-dniową wystawę grafik jednego z czołowych polskich artystów. W lutym zeszłego roku prace Andrzeja Urbanowicza zagościły w Krużganku Galerii EL i była to wystawa już po śmierci artysty, który zmarł latem 2011 roku.
Miała to być ostatnia wystawa jego grafik w Elblągu. Spadkobiercom jednak udało się zebrać z galerii i domów aukcyjnych jeszcze kilkadziesiąt prac i ponad 30 z nich będzie można obejrzeć od piątku do niedzieli. Część grafik będzie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | imprezy | ~ Redakcja elblag.net |
Siedem projektów kulturalnych, zgłoszonych do konkursu w ramach Coolturalnej Starówki, otrzyma dofinansowanie z miejskiego budżetu.
- Stowarzyszenie Elbląg Europa - V Międzynarodowy Festiwal "Wikingowie z Truso w Elblągu" - 24 tys. zł,
- Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata - Koncert Rozrywkowy Chóru "Cantata" i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - 19 tys. zł,
- Stowarzyszenie Kulturalne "Co jest" - Blues jest cool - 15 tys. zł
- Oddział Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Polskie-czeskie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.04.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Zapraszamy wszystkie Panie 16 kwietnia we wtorek do Kina na Obcasach na pokaz filmu „Panaceum". Kino Na Obcasach to wyjątkowy projekt stworzony wyłącznie tylko dla Pań, którym proponujemy wspólne spotkania w Multikinie zazwyczaj w pierwszy wtorek miesiąca o godz.: 20:00. Przed każdym seansem wraz z Partnerami projektu organizowane są różnego rodzaju atrakcje dodatkowe dla Pań.
Opis filmu:
Życie Emily ulega rozsypce, kiedy jej mąż trafia do więzienia za oszustwa finansowe. Z głębokiej depresji próbuje wyciągnąć... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.04.2013 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |