› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Dni Elbląga i inne imprezy w mieście

› bieżące miesiąc temu    17.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dni Elbląga i inne imprezy w mieście fot. UM Elblag

XXX Dni Elbląga, Noc Muzeów, Piknik Europejski, Dzień Dziecka, XV Bieg Piekarczyka, Aquathlon, Elbląskie Święto Muzyki – to najważniejsze imprezy kulturalne i sportowo – rekreacyjne, które w maju i czerwcu odbędą się w naszym mieście. Szczegóły tych wydarzeń zaprezentowane zostały podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na przystani Grupy Wodnej.

- Chcieliśmy dziś przedstawić ofertę dla mieszkańców i turystów na najbliższe tygodnie. Kulminacją tego okresu będą Dni Elbląga, podczas których wystąpią: Danzel, Gromee, Elbląska Orkiestra Kameralna, Lanberry, Kwiat Jabłoni, Electric girls, czy DJ- SKYTECH. Scena podczas 3 dni zostanie oddana również naszym lokalnym muzykom – mamy wielu uzdolnionych elblążan, którzy będą mieli okazję zaprezentować się na scenie głównej – mówił Prezydent Michał Missan.


Dni Elbląga tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend wakacji, czyli w tym roku od 21 – 23 czerwca. Poza koncertami, które odbywać się będą na Placu Katedralnym na mieszkańców czekać będzie również wiele innych atrakcji.

- Zaprosiliśmy koło widokowe, które już niebawem pojawi się na terenie Starego Miasta. Dodatkowo odbędą się zawody Iron Hand, czyli przejście po linie nad rzeką Elbląg z użyciem wyłącznie rąk. W Bibliotece Elbląskiej będzie działała strefa dziecięca, a w Muzeum strefa seniora. Przewidujemy również bal przebierańców dla dzieci w Ratuszu Staromiejskim. 21 czerwca przewidujemy również możliwość wspólnego obejrzenia meczu Reprezentacji Polski. Oczywiście będzie również strefa gastronomiczna - podkreślał Piotr Kowal, Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Podczas święta miasta mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

- Zaproponuję Radzie Miejskiej podjęcie uchwały dotyczącej wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej na Dni Elbląga, od piątku do niedzieli. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tego pomysłu. Będziemy chcieli również, żeby ZKM uruchomił dodatkowe autobusy, tak aby po imprezie rozwieźć mieszkanki i mieszkańców do domu. Mam nadzieję, że w ten sposób wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – mówił Prezydent Michał Missan.

Zanim Dni Elbląga rozpoczną wakacje, w mieście odbędzie się wiele innych imprez. Rozpoczynamy już w najbliższy weekend.

- 18 maja Europejska Noc Muzeów. W wydarzeniu wezmą udział: Biblioteka Elbląska, Centrum Sztuki Galeria EL i Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które tego dnia rozpocznie świętowanie 70-lecia istnienia. Wiele będzie się działo. Koncerty, wystawy, animacje dla dzieci, pokaz laserów. Już dziś zapraszam również na obchody Dnia Dziecka. 1 czerwca tradycyjnie spotykamy się w Parku Dolinka od godz. 14.00 do godz. 19.00. Będzie wiele atrakcji. Od 1 czerwca rusza również rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcam do kręcenia kilometrów dla Elbląga – mówił Arkadiusz Kolpert, Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego.

24 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się natomiast Europejski Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Polski w UE organizowany przez samorząd województwa we współpracy z Miastem Elbląg.

- Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20.30. W programie są liczne atrakcje dla dzieci - występ zespołu Diamenty z MDK, Balonowe show Patrycji Lipińskiej, czy koncert zespołu Centrum Uśmiechu. Będzie także strefa dmuchańców, animacji, zabaw i edukacji. Instytucje samorządu województwa i miejskie pokażą swoje działania finansowane ze środków UE. Wystąpią również: Aleksandra Szwed i zespół Big Day – podkreślała Aleksandra Bednarczuk, Kierownik Centrum Aktywności Społecznej CSE Światowid.

Nie zabraknie również wydarzeń sportowych.

- 26 maja odbędzie się Aquathlon dla dzieci. Wydarzenie łącze ze sobą pływanie i bieganie. Super impreza, liczymy na dużą aktywność. 9 czerwca odbędzie się jubileuszowy 15. Elbląski Bieg Piekarczyka. Patrząc na to, co dzieje się na listach startowych, mogę śmiało powiedzieć, że idziemy na rekord frekwencyjny. Obecnie zamknięta jest już lista dziecięca, mamy zapisanych 600 dzieci. Ponad 700 osób zgłoszonych jest w biegu głównym. Bieg ma wymiar międzynarodowy. Zachęcam do udziału. 22 czerwca w ramach Dni Elbląga odbędzie się 11 edycja wyścigu smoczych łodzi. Czekamy na zgłoszenia grup formalnych, nieformalnych. To świetna zabawa i integracja. Przypomnę, że smocze łodzie zakupione zostały z Budżetu Obywatelskiego, można również na nich trenować - zapraszamy - mówił Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Od maja działa także przystań Grupy Wodnej.

- Zachęcam całe rodziny do korzystania z uroków rzeki. Rowery wodne, motorówki, na które nie trzeba mieć uprawnień, kajaki są do dyspozycji. Mamy też boiska do piłki plażowej. To doskonałe miejsce, aby aktywnie spędzić czas – zachęcał Marcin Trudnowski, szef Grupy Wodnej.

W połowie czerwca – w dniach od 14 - 16 czerwca odbędzie się 6. edycja Elbląskiego Święta Muzyki.

- Zaczynamy od parady motoryzacyjnej ulicami Elbląga, następnie parada ulicami Starego Miasta. W tym roku podczas wydarzenia wystąpią: w piątek Opał, Bartek Królik, Novika, sobota na Górze Chrobrego i koncerty Skalpel i Tomek Makowiecki. Niedziela to finał i główny punkt programu, czyli koncerty uliczne na Starym Mieście. Zachęcam wszystkich artystów, którzy chcieliby zaprezentować się tego dnia na ulicach starówki - można się do nas zgłaszać. Wieczorem odbędzie się parada, podczas której zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa i koncert grupy Spięty, wieńczący całą imprezę - zaznaczył Wojciech Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?

- To jest clou mojego podejścia do tego jak powinien wyglądać Elbląg, jak powinni elblążanki i elblążanie się bawić, odpoczywać. Myślę, że oferta jest bardzo szeroka, a ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy – pointował konferencję Prezydent Michał Missan zapraszając jednocześnie do udziału w przygotowanych przedsięwzięciach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.