› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

DKF w Elblągu zaprasza na film

› bieżące ponad rok temu    10.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
DKF w Elblągu zaprasza na film fot. Nadesłane

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na inaugurację nowego sezonu spotkań. Pierwszym filmem, który obejrzą klubowicze jest „Rimini” – austriackiego reżysera Ulricha Seidla. Projekcja odbędzie się w czwartek, 12 stycznia o godzinie 19:00.

Dyskusyjny Klub Filmowy to cykliczne spotkania z filmem festiwalowym, artystycznym, opatrzone wstępem (krótkim) i rozmową po projekcji (dłuższą, dla chętnych). W ciągu kilku dekad stworzyła się społeczność miłośników kina. DKF działający w ramach Kina Światowid ma patrona - reżysera Andrzeja Munka.

Tradycyjnie, klubowicze spotykają się w wybrane czwartki o 19:00. Co ważne, formuła seansów jest otwarta, każdy może dołączyć do seansu. Legitymacje członkowskie wydawane są wszystkim tym, którzy chcą wziąć udział w konkursie lojalnościowym. Zgodnie z zasadami, dla osób uczestniczących najczęściej w spotkaniach wręczane są nagrody.

Co więcej, widzowie DKF-u ocenia na bieżąco filmy pokazywane w ramach klubowych projekcji. Podczas inauguracji sezonu dowiemy się, który obraz zdobędzie Nagrodę Publiczności. Ponadto, pierwsze 6 pokazów głównych wzbogaconych będzie krótkometrażówkami wyróżnionymi na Festiwalu Filmów Jednominutowych.

12 stycznia odbędzie się pokaz najnowszego dzieła austriackiego mistrza Ulricha Seidla. Reżyser powraca po kilkuletniej przewie do fabuły. Seidl znany m.in. z głośnej trylogii „RAJ” nie stracił swojego ostrego pazura. Nadal z dużą pieczołowitością obrazuje i punktuje tę część rzeczywistości, którą najchętniej zamietlibyśmy pod dywan. Bohaterem filmu „Rimini” jest Richie Bravo.

Mężczyzna, mimo że wciąż nosi się jak gwiazda rocka, najlepsze lata artystycznej kariery ma już za sobą. Podstarzałemu austriackiemu szansoniście pozostało jedynie odcinać kupony od dawnej popularności. Jednak na grupach emerytów, odwiedzających poza sezonem włoskie Rimini, jego tlenione blond włosy, błyszczący garnitur oraz głos wciąż robią spore wrażenie. Mężczyzna skrupulatnie to wykorzystuje.

W trakcie wieczornych występów w hotelu prezentuje dawne muzyczne szlagiery. Sprzedaje pamiątki, w razie potrzeby wynajmie swoją willę, a dla najwierniejszych fanek będzie też świadczył inne usługi…
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.