› zapowiedzi |
ponad rok temu
22.01.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
22 lipca 2011, kilka godzin po zamachu w Oslo, szaleniec otworzył ogień do obozowiczów na wyspie Utoya, zabijając 69 osób i raniąc blisko 100. To dramatyczne wydarzenie stało się kanwą najnowszego obrazu Erika Poppe. Projekcja filmu „Utoya, 22 lipca” w ramach DKF-u im. Andrzeja Munka już 24 stycznia o godz. 19:00.
Główną bohaterką filmu jest 18-letnia Kaja, przebywająca na obozie ze swoją młodszą siostrą oraz grupą przyjaciół. Spotykamy się z nimi na 12 minut przed pierwszym wystrzałem na wyspie Utoya, 22 lipca 2011 roku, słonecznego dnia, który potem zapisze się w historii jako najgorszy w historii współczesnej Norwegii. Uczestnicy wyjazdu już wiedzą o bombie zdetonowanej przez Andersa Behringa Breivika w centrum Oslo. Ale czy to możliwe, by prawicowy ekstremista był teraz na wyspie? Nikt nie spodziewa się, że za chwilę w ich życiu rozegra się najgorszy z możliwych scenariuszy.
Reżyser podąża kamerą za Kają, inscenizując feralne 72 minuty walki o życie. „Nigdy tego nie zrozumiesz”, mówi bohaterka do telefonu, który pojawia się w kadrze dopiero później. Przede wszystkim bowiem swoje słowa Kaja kieruje do nas... widzów.
Reżyseria: Erik Poppe
Obsada: Andrea Berntzen, Aleksander Holmen, Brede Fristad
Produkcja: Norwegia 2017
Czas: 90 min
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |