› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Czym jest fotografia reklamowa?

› poradnik ponad rok temu    27.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym jest fotografia reklamowa?

Fotografia reklamowa to szczególny rodzaj fotografii, która - jak sama nazwa wskazuje - przedstawia obiekty w taki sposób, aby je wypromować. A zatem w jak najbardziej korzystnym dla nich "świetle". To jednak zaledwie mały ułamek tego, czym rzeczywiście jest fotografia reklamowa. Więcej o niej znajdziecie poniżej.

Fotografia reklamowa - co oznacza ten termin?
 

Fotografia reklamowa zajmuje się przedstawianiem przedmiotów w celach promocyjnych lub informacyjnych. Zdjęcia mogą być wykonane w taki sposób, aby pokazywać jak faktycznie wyglądają przedmioty oferowane na sprzedaż. Inną możliwością jest ich ukazanie w jak najbardziej interesującym dla potencjalnego klienta kadrze - takim, który zachęci go do kupna. Obrana metoda zależna będzie zarówno od rodzaju reklamy, jak i planu marketingowego klienta. Dzięki pięknym fotografiom artykuły wystawione na sprzedaż mają możliwość przyciągnięcia uwagi kupującego i nakłonienia go do skorzystania z oferty. Poprzez zdjęcie internauci przeglądający kartę produktu mają szanse również na zapoznanie się z charakterystyką i właściwościami przedmiotu.

Gdzie wykorzystuje się fotografie reklamowe?
 

Sednem fotografii reklamowej są oczywiście zdjęcia produktowe. Zdjęcia produktowe są szczególnie pomocne dla osób prowadzących sprzedaż produktów online. Dziś ciężko jest sobie wyobrazić sklep internetowy bez profesjonalnych fotografii (a czasem nawet wideo). Zastępują one klientom możliwość dotknięcia i zbadania właściwości produktu bezpośrednio. Sam opis nie wystarczy. Zdjęcia są obowiązkowe.

Fotografia reklamowa to jednak nie tylko zdjęcia produktów. Specjalisty od tego rodzaju fotografii będą potrzebować również osoby, które zajmują się kulinariami i pragną zaprezentować swoje potrawy. Z usług fotografów specjalizujących się w kulinariach będą korzystać blogerzy, influencerzy, znani kucharze, czy też dietetycy i osoby zajmujące się propagowaniem zdrowego stylu życia i sportu.

W tym miejscu nie sposób również nie wspomnieć o fotografii reklamowej architektury i wnętrz. Z tego rodzaju usług korzystać będą agencje nieruchomości, osoby prywatne pragnące zaprezentować swoje wnętrza w jak najlepszym świetle, a także właściciele budynków, architekci i projektanci wnętrz.

Ciekawym elementem fotografii reklamowej jest fotografia wizerunkowa. I jest ona dość szerokim tematem. Zdjęcia wizerunkowe mogą przedstawiać osoby pracujące w danej firmie, być stylizacją wizerunkową lub stanowić reportaż z jakiegoś przedsięwzięcia firmowego.

Jak wygląda realizacja zdjęć reklamowych?
 

Realizacja zdjęć reklamowych jest zależna od tego, co fotograf będzie miał na nich ująć, a także czemu będą miały one służyć. Jeśli przygotowuje on zdjęcia do sklepu internetowego, to może je wykonać we własnym studio lub nawet na miejscu u klienta - gdy ten dysponuje odpowiednim sprzętem. Inaczej będzie już w przypadku fotografii kulinariów, czy zdjęć wizerunkowych, które wykonuje się bardzo często w miejscu pracy zespołu danego przedsiębiorstwa. Naturalnie, zdjęcia architektury będą odbywać się tam, gdzie znajduje się określona nieruchomość.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.