› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Czy warto inwstować w drony i jak je wybrać?

› poradnik ponad rok temu    4.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czy warto inwstować w drony i jak je wybrać?

Drony, czyli wielowirnikowe modele latające, stały się w ostatnich latach bardzo modnym gadżetem, wykorzystywanym na przykład do nagrywania filmów lub robienia zdjęć z dużych wysokości. Są określane jako bezzałogowe statki powietrzne. Wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby móc latać w sposób autonomiczny. Wyposażone są w specjalną aparaturę sterującą.

 1. Jakie są rodzaje dronów?
 2. Do czego wykorzystywane są drony?
 3. W jaki sposób korzystać z dronów?

Korzystanie z dronów uregulowane jest przepisami prawa, aby zagwarantować ich użytkownikom pełne bezpieczeństwo. W dalszej części tekstu wymieniono najbardziej popularne rodzaje dronów, a także wyjaśniono, jak działają nowoczesne drony i w jaki sposób należy z nich korzystać.

Jakie są rodzaje dronów?

Drony to tak naprawdę całkiem nowa, zmodernizowana kategoria statków powietrznych, które można wykorzystywać w różnych celach. Standardowe ich wersje spełniają wiele różnych, ważnych zadań. Wyposażone są w zaawansowaną technologicznie aparaturę sterującą. Wśród najpopularniejszych ich rodzajów znajdują się opcje rekreacyjne, czyli modele, które pomagają w nauce ich obsługiwania oraz sterowania. Służą do zabawy i są wykorzystywane przede wszystkim przez amatorów tej dziedziny. Początkujący często sięgają po mini drony. Równie często spotykanymi dronami są modele wyścigowe, z których korzystają wyłącznie zawodowcy. Są szybkie, umożliwiają dokładne śledzenie ich trasy, a także posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Natomiast wersje profesjonalne to kategoria bardziej komercyjna. Służą one do nagrywania filmów, robienia zdjęć czy obserwacji terenu przez jednostki militarne. Coraz częściej spotyka się też takie, które poza prostą konstrukcją są równie łatwe w obsłudze.

Do czego wykorzystywane są drony?

Początkowo te statki powietrzne stanowiły niezbędne wyposażenie wojskowe, dopiero po latach sektor prywatny dostrzegł w nich potencjał komercyjny. Obecnie służą do zabawy, profesjonalnego robienia zdjęć czy nagrywania filmów, a nawet wyścigów. Od 2006 roku na rynku rekordy popularności biją na przykład drony DJI. Wyróżniają się łatwą obsługą, niezawodną konstrukcją, wysoką jakością wykonania oraz dużą przystępnością. W ciągu kolejnych kilku lat stały się najpopularniejszym modelem dronów na świecie. Z powodzeniem wykorzystują je zawodowi filmowcy czy fotografowie. Wyposażone są w funkcję śledzenia obiektów, automatycznego omijania przeszkód oraz sterowania za pomocą gestów. Zastosowano w nich najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Potrafią osiągać duże prędkości, posiadają opcję stabilizacji obrazu oraz niezwykle wydajny akumulator. Cechują się także relatywnie niską wagą, ergonomicznymi rozmiarami oraz długim czasem lotu. Mogą filmować z powietrza, wykonując wysokiej jakości kadry i ujęcia.

W jaki sposób korzystać z dronów?

Korzystanie z dronów na terenie Polski jest uregulowane przepisami prawa. Choć różne ich modele można nabyć w bardzo prosty i szybki sposób, to jednak nie wszędzie można nimi latać. Poza tym należy również pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Te nowoczesne, łatwe w obsłudze i wyposażone w wiele przydatnych funkcji urządzenia, nie mogą być wykorzystywane w pobliżu lotnisk, nad drogami, miastami, budynkami ani ludźmi. To bardzo ważne, aby nie zakłócały one porządku publicznego i spokoju mieszkańców, jak również nie narażały nikogo na szkody materialne czy uszczerbek na zdrowiu. Zawsze należy je dokładnie sprawdzić przed rozpoczęciem lotu. Prawidłowy stan techniczny tego wielowirnikowego modelu latającego stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla jego użytkownika.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.