› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

"Czy to jest kochanie..." już wkrótce w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    6.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Nadesłane

Przed nami 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Z uwagi na jubileusz 25-lecia konkursu, tegoroczny festiwal rozpocznie się już w piątek 17 marca. Wtedy to z recitalem przed elbląską publicznością wystąpi Edyta Geppert. W sobotę, 18 marca, odbędą się prezentacje konkursowe przed jury. Laureatów festiwalu poznamy w niedzielę.

W jubileuszowej XXV edycji festiwalu udział wezmą osoby dorosłe, studenci i młodzież szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy przedstawią wybraną przez siebie prozę, poezję bądź piosenkę o tematyce miłosnej. Laureaci wystąpią następnie na dużej scenie, podczas finałowej gali, której zwieńczeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Walczący na słowa zaprezentują się przed doświadczonymi jurorami, którzy oceniać będą zarówno warsztat, jak i emocjonalny przekaz artystów. A oto skład jury XXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”:

Monika Kowalczyk – Kogut Teatrolog, animator kultury i instruktor teatralny. Absolwentka wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, animacji kultury na UMCS w Lublinie, a także podyplomowych studiów emisji głosu na UMCS w Lublinie i logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Monika Kowalczyk – Kogut ma na swoim koncie główne nagrody w ogólnopolskich konkursach recytatorskich oraz kilkunastoletnie doświadczenie w pracy teatralnej i recytatorskiej w domach czy ośrodkach kultury. Działa w organizacjach pozarządowych, prowadzi miejsce dla książek zapomnianych – Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie.

Jarosław Wasik Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Studia Doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty. Od 2000 roku jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Krzysztof Ogłoza Aktor, pedagog. Obecnie wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia z „pracy nad rolą” i „elementarne zadania aktorskie”. Specjalizuje się w pracy nad interpretacją tekstu, piosenki, pracą nad rolą i elementarnymi zadaniami aktorskimi. Od 2007 roku prowadzi warsztaty teatralne, a także udziela się jako juror na licznych ogólnopolskich konkursach recytatorskich i teatralnych. Został odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich "za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty”, a w 2014 r otrzymał „Medal Komisji i Edukacji Narodowej ” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Przesłuchania w kategorii recytacji rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00 na Scenie na Piętrze (II piętro CSE „Światowid”), natomiast wykonawcy piosenki poetyckiej prezentować się będą od godziny 17:00 w sali obok, w Galerii Nobilis. Wstęp na część konkursową festiwalu jest bezpłatny. Laureaci wyłonieni przez jurorów wystąpią na uroczystej gali 19 marca, na której zostaną wręczone nagrody. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Zapraszamy serdecznie na przesłuchania uczestników festiwalu, na galę finałową oraz na koncerty gwiazd estrady: Edyty Geppert i Stanisławy Celińskiej. Bilety na festiwal można nabyć: • online - https://bilet.swiatowid.elblag.pl • w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30, • w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

Wydarzenie objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydent Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.