› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Co to za choroba - sprawdź co ci dolega!

› bieżące ponad rok temu    9.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co to za choroba - sprawdź co ci dolega!

Co to za choroba to portal, który pomaga w samodzielnym zdiagnozowaniu dolegliwości. W jaki sposób z niego korzystać?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoim fraszek. W istocie, zdrowie – choć uznawane za jedną z najcenniejszych wartości w życiu ludzkim – często bywa przez nas niedoceniane. Bagatelizujemy potrzeby własnego organizmu, a nierzadko również nie zwracamy uwagi na niepokojące objawy. W momencie odczuwania bólu sięgamy po tabletkę przeciwbólową i… problem z głowy. Czy aby na pewno? Niestety nie. Jak się bowiem okazuje różnego rodzaju dolegliwości – nawet te z pozoru błahe – mogą być objawami poważniejszej choroby. W takiej sytuacji niezwykle ważna jest szybka reakcja. Narzędziem, które pomoże ci kontrolować stan własnego zdrowia jest serwis Co to za choroba. W jaki sposób korzystać ze strony?

Choroby od A do Z

W prawym górnym rogu strony znajdują się trzy zakładki. Pierwsza z nich („Choroby od A do Z”) stanowi swego rodzaju encyklopedię chorób. Po wejściu na podstronę naszym oczom ukaże się lista dolegliwości ułożonych w porządku alfabetycznym. Na górze wspomnianej listy znajduje się okno umożliwiające wybór układu narządów, który atakuje dana choroba (np. choroby neurologiczne, choroby układu trawiennego etc.) Wszystko, co musimy zrobić to wybrać z listy układ, którego dotyczy interesująca nas dolegliwość, a następnie odnaleźć takową w wyświetlonym poniżej spisie chorób.

Objawy od A do Z

W momencie odczuwania danego objawu chorobowego często zastanawiamy się nad tym, czy może być on wynikiem konkretnej dolegliwości, a jeśli tak to jakiej? Narzędziem umożliwiającym znalezienie odpowiedzi na powyższe pytanie jest druga z zakładek („Objawy od A do Z”). Po wejściu na podstronę wyświetlony zostanie alfabet, z którego należy wybrać literę odpowiadającą nazwie objawu np. gdy męczy nas uporczywy kaszel, klikamy na literę „K”. Na ekranie pojawi się spis dolegliwości na literę K. Po wybraniu objawu strona wyświetli choroby mające związek ze wspomnianą dolegliwością.

Twoje zdrowie – porady

„Twoje zdrowie – porady” to podstrona, na której umieszczono całą masę ciekawych artykułów na temat zdrowia i urody. Jeśli natomiast chcesz zgłębić wiedzę na temat konkretnej dolegliwości, w połowie strony znajdziesz listę zawierającą kategorie chorób. Przyjmijmy, że interesują nas choroby i zaburzenia psychiczne. Klikamy zatem na wspomnianą kategorię i w ten sposób przechodzimy do artykułów opisujących różnego rodzaju dolegliwości psychiczne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

 • 42
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 6
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.