› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

„Chodź za mną” – wernisaż wystawy Weroniki Braun w „Światowidzie”

› bieżące 16 dni temu    7.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Chodź za mną” – wernisaż wystawy Weroniki Braun w „Światowidzie” fot. Nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza 8 września (środa) o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Weroniki Braun. Wystawa „Chodź za mną” zaprasza do przejścia przez drzwi poza świat, który znamy. Prezentowane dzieła skupiają się na mniej lub bardziej niepokojącym nastroju emocji, a każda z prac to inny kawałek transcendentnego, ulotnego świata. Wstęp wolny. 

Weronika Braun jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. To artystka mieszkająca pod Piotrkowem Trybunalskim, której prace ukazują pejzaże skąpane w światłach i cieniach emocji. Szuka transcendencji za pomocą malarstwa oraz aparatów otworkowych.

Poprzez swoje prace stara się przekazać to, co niematerialne i nieuchwytne, zapraszając widzów do innego świata. W swoim procesie artystycznym Braun najczęściej tworzy z olei, naturalnych żywic, wosku, pigmentów, farb, które sama tworzy. Jej obrazy były wystawiane między innymi w Port Louis (Mauritius), Rzymie (Włochy), Wenecji (Włochy), New Delhi (Indie), Wiedniu (Austria) i Marbelli (Hiszpania).

W pracach artystki liczy się głównie gra świateł i barw. Obrazy przedstawiają odrealnione, wrażeniowe pejzaże, które są metaforami tego rodzaju wydarzeń w życiu, kiedy przychodzi do nas coś, co wzbudza w nas silne emocje – na przykład spełnienie skrytego marzenia. Jest to coś tak dużego zmieniającego naszą rzeczywistość, że często zaczynamy się gubić w naszych odczuciach. Emocje towarzyszące takim wydarzeniom artystka przedstawia w formie alternatywnych, mglistych pejzaży pełnych świateł i cieni.

Za pomocą formy pracy, artystka stara się pokazać proces powstawania świata, który kreuje. Obrazy porównywane są do okna, przez które odbiorca może w jakimś stopniu poczuć duchowość przedstawionych uniesień emocjonalnych. Ma za zadanie „wciągać” widza do innego świata. Takiego, w którym nie odczuwa się czasu ani rzeczy.

Prace przedstawione na wystawie mają dwie formy: obrazów na podobraziach płóciennych oraz obiektów na bazie enkaustyki, które składają się z obrazu malarskiego wykonanego woskiem pszczelim na desce, otworkowej odbitki fotograficznej oraz małego lightbox’a z fragmentem kliszy negatywu. Za pomocą formy pracy, autorka stara się pokazać proces powstawania świata, który kreuje.

Data: 8 września 2021(środa) Miejsce: Galeria „Nobilis”, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Wystawa będzie czynna do 15 października 2021 w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu. Zapraszamy! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.