› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Charytatywny koncert w katedrze elbląskiej

› zapowiedzi 3 miesiące temu    11.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Charytatywny koncert w katedrze elbląskiej fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Niedziela Palmowa jest szczególnym dniem refleksji nad ofiarą i męką Jezusa Chrystusa. W tym szczególnym dniu o godz. 19.15 w elbląskiej katedrze odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu elbląskich muzyków . Będzie to spotkanie modlitewne połączone z muzyką, czytaniami biblijnymi i światłem.

Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Marek Piedziewicz oraz elbląski muzyk Łukasz Gesek, który na co dzień wykonuje zupełnie inną muzyką. Tym razem wokalista zaprezentuje niepublikowane do tej pory, autorskie pieśni o tematyce Wielkopostnej. Występ będzie miał charakter akustyczny. Muzyk, oprócz śpiewania, będzie również grał na gitarze, zaś na klawiszach zagra Tomasz Jurkiewicz. W koncercie uczestniczyć też będzie chórek żeński.

Obydwaj muzycy będą modlić się z wiernymi już podczas Mszy św. o godz. 18:00. W jej trakcie wykonają pieśni przewidziane w liturgii oraz części stałe Mszy świętej. Oratorium rozpocznie się natomiast o godz. 19:15. Śpiewy będą przeplatane rozważaniami zaczerpniętymi z Ewangelii, które odczyta młodzież. Podczas Oratorium możemy również spodziewać się szczególnej oprawy świetlnej, która odmieni wnętrze katedry św. Mikołaja i wprowadzi uczestników spotkania w wyjątkowy klimat refleksji i skupienia.

Wszyscy uczestnicy Oratorium będą mieli możliwość wsparcia bardzo szlachetnej inicjatywy. Po jego zakończeniu młodzież będzie bowiem zbierała dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na wsparcie prowadzonego w Elblągu przez Siostry Nazaretanki Domu Samotnej Matki.

Gdzie? Katedra elbląska 

Kiedy? 14 kwietnia 2019 r., godz. 18.00 (Msza św.), godz. 19.15 Oratorium Pasyjne

Zapraszamy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.