› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Był kabaret i był Mistrz Ceremonii…

› bieżące ponad rok temu    16.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Był kabaret i był Mistrz Ceremonii… fot. Nadesłane

Na deski Teatru Sewruka w tym tygodniu powróci „Cabaret” - jeden z najgłośniejszych musicali świata. Jego popularność nie słabnie od czasów broadwayowskiej premiery w 1966 r. Do dzisiaj takie utwory jak „Money, money” czy „Don’t tell mama” przywołują obraz zatłoczonego klubu: mieniących się cekinów, papierosowego dymu i dekadenckiego klimatu lat trzydziestych ubiegłego stulecia.

Dziewiętnastoosobowa obsada Teatru z zespołem muzycznym pod kierownictwem Agnieszki Nagórki zabiorze widzów w świat nocnego klubu Kit Kat. Nocne życie Berlina jest w rękach obscenicznego Mistrza Ceremonii (Mikołaj Ostrowski).

Girlsy zabawiają towarzystwo. Muzyka wypełnia przestrzeń. Zagłusza to, co wydarzy się za chwilę. To tam narodzi się miłość amerykańskiego pisarza Cliffa Bradshawa (Marcin Tomasik) i angielskiej tancerki kabaretowej, Sally Bowles (gościnnie - Justyna Litwic).

Brutalna przedwojenna rzeczywistość kontrastuje z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem, beztroska zabawa i demoniczny Mistrz Ceremonii usypiają czujność. „Cabaret” to muzyczne widowisko, wspaniałe kostiumy, scenografia, choreografia i doskonała muzyka na żywo.

Ta bogata oprawa sprawia, że to spektakl wyjątkowy, który nie pozwala o sobie zapomnieć.

„Cabater” reż. Paweł Szkotak, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu 17.11 g. 19:00, 18.11 g. 19:00, 19.11 g. 18:00, 20.11 g. 17:00.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.