› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Atrakcje na 25-lecie współpracy Elbląga z Bałtijskiem i Kaliningradem

› zapowiedzi 6 miesięcy temu    22.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Atrakcje na 25-lecie współpracy Elbląga z Bałtijskiem i Kaliningradem

W tym roku obchodzimy 25-lecie podpisania umowy partnerskiej z Bałtijskiem i Kaliningradem. Święto Chleba będzie okazją do wspólnego świętowania i zaakcentowania jubileuszu współpracy. Wspólnie z naszymi rosyjskimi sąsiadami przygotowaliśmy projekt pn. „Chleb i naturalny kwas chlebowy - regionalne dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego”, który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach projektu w sobotę, 31 sierpnia, w Kamieniczkach w godz. 12.00 do 14.00 odbędą się warsztaty, podczas których zostaną przekazane tajniki domowego wytwarzania naturalnego chleba i kwasu chlebowego popularnego nie tylko w Rosji. Uczestnicy warsztatów oprócz nauki wytwarzania kwasu poznają jego właściwości prozdrowotne oraz będą mogli oryginalne rosyjskie wyroby. Zaprezentowane zostaną wypieki z Polski i Rosji, sprawdzone receptury przygotowania chleba i kwasu chlebowego, a także sposób wytwarzania „okroszki” – rosyjskiego chłodnika na kwasie chlebowym.

W niedzielę natomiast, 1 września, uczestnicy warsztatów poznają tańce ludowe regionów dawnych Prus Wschodnich. Będzie również coś dla ducha. Turyści i mieszkańcy Elbląga będą mogli zapoznać się z kulturą naszych miast partnerskich. W sobotę na scenie głównej o godz. 15:15 wystąpią: zespół Pieśni i Tańca „Russkij Suwenir” oraz zespół Tańca „Radość” z Bałtijska. Po nich o godz. 16:20 zaprezentuje się zespół „MOLWINIEC” oraz solistka Teatru Estrady „ART-LIK” z Kaliningradu. O godz. 14.45 w Ratuszu Staromiejskim z udziałem Prezydenta i Mera Kaliningradu odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pn. „Kaliningradzkie pocztówki”.

Kulminacją obchodów 25-lecia partnerskiej współpracy będzie „Wieczór Rosyjski”, który rozpocznie się w sobotę o godz. 21.30 w Ogrodach Biblioteki Elbląskiej i Muzeum Archeologiczno – Historycznego. Podczas wieczoru dla delegacji miast partnerskich Elbląga, turystów i mieszkańców wystąpią rosyjskie zespoły ludowe. W tym czasie Muzeum zaprasza na nocne zwiedzanie ekspozycji oraz „strefy Hefajstosa”, czyli warsztatu odlewniczego z okresu rzymskiego i wczesnośredniowiecznego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.