› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Archeolog na szlaku Camino de Santiago. Spotkanie z Grażyną Nawrolską

› zapowiedzi 2 miesiące temu    13.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Archeolog na szlaku Camino de Santiago. Spotkanie z Grażyną Nawrolską fot. po lewej stronie: archiwum prywatne Grażyny Nawrolskiej

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu znajduje się pielgrzymia muszla jakubowa z przełomu XIV i XV wieku! Odnalazła ją – podczas prac wykopaliskowych na elbląskiej starówce – elbląska archeolog Grażyna Nawrolska. 13 marca 2019 r. Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w Ratuszu Staromiejkim w Elblągu. 

Gościem Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba będzie Grażyna Nawrolska, miłośniczka średniowiecza i Hiszpanii.

Wędrówka szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii to nie tylko radość z wędrowania, ale również możliwość podziwiania niezwykłych zabytków – świadków historii Europy. O niezwykłych zabytkach na szlaku Camino de Santiago w Hiszpanii, opowie archeolog Grażyna Nawrolska, która podczas prac wykopaliskowych na elbląskiej Starówce odnalazła pielgrzymią muszlę jakubową z przełomu XIV i XV wieku. To wielki archeologiczny skarb i dowód, że już w średniowieczu Elblążanie pielgrzymowali do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W Polsce jest tylko kilka egzemplarzy tak cennych muszli pielgrzymich.

Zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu w dniu 13 marca 2019 r. (środa). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba ( www.facebook.com/pdsj.elblag ) kontynuuje cykl tegorocznych prezentacji poświęconych szlakowi Camino de Santiago.

 Camino de Santiago to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Część tego szlaku przebiega przez Elbląg  to Pomorska Droga św. Jakuba. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.