› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Anna Kowalska 35 lat temu zagrała główną rolę, 3 marca zasiadła na widowni

› bieżące ponad rok temu    5.03.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Anna Kowalska 35 lat temu zagrała główną rolę, 3 marca zasiadła na widowni fot. facebook.com/TeatrElblag

Przed 35 laty na deskach elbląskiego teatru miała miejsce premiera spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” z Anną Kowalską (Olewniczak) w głównej roli Ani Shirley. 3 marca bieżącego roku odbyła się pierwsza w tym roku premiera Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Artyści zaprezentowali musical... "Ania z Zielonego Wzgórza. Tym razem Anna Kowalska (obecnie rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zepsolonego w Elblągu) zasiadła na widowni, aby podziwiać grę elbląskich aktorów.

Publiczność była oczarowana.

Naprawdę świetny spektakl. Bardzo pozytywny i pełen szalonych piosenek oraz tańców. Energia, która się rozprzestrzeniała, była tak zarazliwa, że chodźby ktoś przyszedł w złym nastroju, to wyszedł uśmiechnięty. Spektakl wielu też może uświadomić pewne kwestie, takie jak fakt, że z małych rzeczy również powinniśmy się cieszyć. Dzieki temu wszystko staje się bardziej kolorowe. Poznać osobę, która byłaby taka jak tytułowa Ania byłoby niesamowitym przeżyciem. 

– nie kryła zachwytu pani Natalia.

Było magicznie. 5-letnie dzieci wytrzymały od 18 do 21:20 i na koniec weszły na scenę żeby przytulić aktorów. Brawo Wy.

– pani Marta była takiego samego zdania.   

Na próbie przedpremierowej w dniu 2 marca w teatrze pojawiły się trzy młode dziewczyny - Paulina, Maja i Emilia, które na jeden wieczór dołączyły do ekipy realizatorskiej, wcielając się w asystenta reżysera. W związku z tym miały okazję zobaczyć spektakl "Ani z Zielonego Wzgórza" jeszcze przed premierą. Taką nietypową "teatralną przygodę" wylicytowały podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkeistry Świątecznej Pomocy w Elblągu. 

Przypomnijmy, że poprzednia premiera sztuki teatralnej "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu artystów elbląskiego teatru odbyła się 13 czerwca 1982 r. Adaptacja powieści o losach Ani Shirley, wziętej na wychowanie przez dwoje farmerów mieszkających na Zielonym Wzgórzu w Kanadzie, autorstwa Lucy Maund Montgomery, również przypadła do gustu publiczności (przekład  Róża Bersteinowa, reżyseria – Janusz Kłosiński, scenografia – Iwona Zaborowska, muzyka – Wojciech Karpiński). Poniżej ulotka reklamująca spektakl.

fot. Elbląska Biblioteka Cyfrowa

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.