› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka wykonują ptasi mural w centrum Elbląga (+ zdjęcia)

› bieżące 9 miesięcy temu    29.08.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćOd lewej: aleksandra Biedrzycka i Aleksandra Sowińska,Od lewej: aleksandra Biedrzycka i Aleksandra Sowińska, fot. Marcin Mongiałło

Uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka – właśnie wykonują ptasi mural z tyłu budynku hotelu Galeona w centrum Elbląga.

Ten projekt realizujemy w formie stażu. Dostałyśmy takie zlecenie do naszej pracodawczyni – pani Ady Kotyńskiej, która realizuje wiele przedsięwzięć na terenie Elbląga – abyśmy zrobiły mural dla PTTK. Tematem był ptasi ogród – dlatego zaproponowałyśmy kilka projektów i razem ze zleceniodawcą wybrałyśmy najbardziej optymalne rozwiązanie, którym jest taki bardzo uproszczony wizerunek. Prace nad muralem rozpoczęłyśmy dzisiaj i dzisiaj też je zakończymy. Wszystko przebiega dość sprawnie

– poinformowała nas dzisiaj, 29 sierpnia, Aleksandra Sowińska, która wykonuje mural razem z koleżanką.

Godnym podkreślenia jest fakt, że Aleksandra Sowińska jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, jak również stypendystką Starosty Elbląskiego. Rok temu zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim konkursie ceramicznym Ceramiony 2017 oraz wyróżnienie w konkursie Canona pod tytułem:  „To MY tworzymy Świat” . Jej koleżanka –Ola Biedrzycka – w roku szkolnym 2016/2017 otrzymała wyróżnienie na XI Ogólnopolskim Plenerze Malarskim „Zamość” – Perła Renesansu

Przypomnijmy, że już niedługo w tym miejscu na działce o powierzchni około 500 m2 ma zostać uruchomiony "Ptasi Ogród". Inwestycja, która w zamyśle jej pomysłodawców ma stanowić kolejny punkt na mapie atrakcji naszego miasta. Podstawowym założeniem jest stworzenie miejsca wykorzystywanego w celu edukacji oraz spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Celem "Ptasiego Ogrodu" będzie edukacja przyrodnicza, w związku z czym nie zabraknie spotkań, prelekcji oraz zajęć praktycznych, np. dotyczących robienia budek dla ptaków lub karmników. 

Dzięki staraniom kierownictwa PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej, które opracowało i złożyło stosowny wniosek, udało się uzyskać znaczące (największe ze wszystkich zgłoszonych w tej edycji projektów w mieście)  dofinansowanie z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec w wysokości 12 tys. zł.  Wtedy też stało się jasne, że projekt pod nazwą "»Ptasi Ogród« – miejsce do edukacji i spędzania wolnego czasu" zostanie zrealizowany.

 • Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka wykonują ptasi mural w centrum Elbląga
 • Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka wykonują ptasi mural w centrum Elbląga
 • Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka wykonują ptasi mural w centrum Elbląga
 • Aleksandra Sowińska i Aleksandra Biedrzycka wykonują ptasi mural w centrum Elbląga
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ artysta
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
To fantastyczny pomysł. Niech dziewczyny namalują coś kolorowego bo ten obskurny budynek straszy w okolicy. A tak dzięki temu muralowi zrobi się kolorowo w okolicy. Brawo wy!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.