› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Akademia możliwości w Światowidzie

› rozwój i edukacja ponad rok temu    9.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Akademia możliwości w Światowidzie fot. nadesłane

Do 27 czerwca osoby powyżej 50 roku życia mogą zgłaszać się do udziału w „Akademii możliwości". To nowy pomysł Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu na aktywizację osób starszych.

„Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" to program bezpłatnych warsztatów plastycznych, multimedialnych, muzycznych, z zakresu edukacji obywatelskiej, a także brydża towarzyskiego. Uzupełnieniem programu będą prelekcje i pokazy filmowe.

- Widzimy duże zainteresowanie naszą ofertą kulturalną wśród osób, które zakończyły aktywność zawodową i teraz mają więcej czasu, by rozwijać swoje zainteresowania – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid". – Dla nich uruchamiamy kursy tańca i innej aktywności fizycznej w Centrum Tańca „Promyk", do nich kierujemy zaproszenie na zajęcia plastyczne, czy specjalnie dobieramy repertuar kinowy. A jeśli uda nam się pozyskać środki pozabudżetowe organizujemy interdyscyplinarny cykl działań, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jak podkreśla dyrekcja CSE „Światowid" w poprzednich latach proponowane zajęcia skupiały się na aktywności fizycznej i działaniach prozdrowotnych. Pomysł się spodobał i w „Promyku" działają grupy 50+. Tym razem organizowane będą warsztaty pozwalające zdobyć nowe umiejętności, na przykład manualne z zakresu wykorzystania różnych technik artystycznych czy kompetencje kulturalno-społeczne. Program tego zadania konsultowany był z zainteresowanymi.

- Partnerami w naszym projekcie są organizacje i instytucje na co dzień pracujące z osobami 50+, m.in. Uniwersytet III Wieku – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid" i koordynatorka działań. – To z rozmów z zainteresowanymi, podczas przeglądów piosenki seniorskiej i innych spotkań, zbieraliśmy pomysły na to, jaki powinien być program naszej „akademii".

Od lipca do listopada 60 osób podnosić będzie swój poziom wiedzy z zakresu kultury i edukacji kulturalnej, a także wymieniać doświadczenia, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać się twórczo i artystycznie.

- Udało nam się pozyskać środki z Narodowego Centrum Kultury, które dofinansowało to zadanie – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur. – Zakończą je specjalne targi, na których swoją ofertę skierowaną do tej grupy odbiorców prezentować będą różne firmy i organizacje.

Osoby, które chcą wziąć udział w programie „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań" mogą zgłaszać chęć udziału do 27 czerwca.

- Organizujemy także spotkanie informacyjne, na które zapraszamy 28 czerwca o godzinie 12:00 do Sali Kameralnej Kina "Światowid" - dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w sekretariacie CSE „Światowid" w Elblągu, PL. K. Jagiellończyka 1 (I piętro, pok. 31). Szczegółowe informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 55 611 20 89 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Ilość miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.