› bieżące |
ponad rok temu
13.06.2014 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Niemal dwa tygodnie trwały warsztaty stapiania szkła techniką fusingu w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID, które zostały przeprowadzone dla instruktorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy Lazarus. Dzięki nim Lazarus może zaproponować niepełnosprawnym uczestnikom swoich zajęć jeszcze szerszą możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, które odwracają uwagę od choroby i pozwalają odkrywać talenty, kształcąc sprawność manualną.
W Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID od 2 do 10 czerwca trwały warsztaty stapiania szkła przeprowadzone dla Elbląskiego Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS, które jest organizacją pozarządową, działającą w obszarach pomocy społecznej i ochrony zdrowia, niosącą pomoc starszym, osamotnionym, chorym i niepełnosprawnym.
Lazarus jest miejscem, w którym następuje wszechstronna rehabilitacja osoby niepełnosprawnej, z depresją, osoby po udarach. Coraz częściej są to osoby w młodym wieku.
- Chcemy prowadzić zajęcia i opiekę w taki sposób, by nasi podopieczni powracali do swojego środowiska i pracy - mówi kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Lazarus, Paweł Gołębiewski. – Ważne jest poszukiwanie nowych, indywidualnych programów pomocy, rehabilitacji i terapii, które dodatnio wpłyną na aktywizację zawodową osób z różnymi dysfunkcjami.
W szkoleniu wzięli udział instruktorzy z różnych sal terapeutycznych: Andrzej Karolak prowadzi salę techniczno-gospodarczą, Ilona Buczyńska prowadzi salę doświadczania świata, Blanka Kalinowska opiekuje się salą garncarsko-ceramiczną, w zajęciach której uczestniczy Daria Maciąg.
Jak wspólnie przyznają - Nowe umiejętności są cenne. Pozwalają szerzej spojrzeć na materiał jakim jest szkło, to że można je łączyć z drewnem i metalem. Na pewno tę technikę będziemy stosować w przyszłej pracy.
Głównym celem pracowni szkła artystycznego w CSE Światowid jest przekazywanie wiedzy i umiejętności w taki sposób, by powstawały kolejne ośrodki. W programie szkolenia były sposoby rzeźbienia płyt wulkanicznych i z włókien szklanych, tak aby powstały z nich formy do uginania szkła, sposoby stosowania separatorów, stapiania fryt szklanych, zatapiania w szkle różnych materiałów, wycinanie kół i pasów, tworzenie biżuterii, lamp, sklejanie szkieł za pomocą lampy UV.
Autor: CSE Światowid
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |