› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Etap rejonowy tradycyjnie w Światowidzie

› zapowiedzi ponad rok temu    14.03.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Etap rejonowy tradycyjnie w Światowidzie

Co roku, w połowie lutego pojawiają się informacje o możliwości zgłaszania się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Już od lat rejonowy etap Konkursu odbywa się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które zaprasza wszystkich chętnych do zmagań w turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz teatrów jednego aktora.

To 58. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Organizatorem konkursu jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. W konkursie może wziąć udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

- Tegoroczne przeglądy rejonowe zgodnie z sugestią Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej przebiegać będą niemal do końca kwietnia – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE „Światowid” - Przegląd wojewódzki odbędzie się 11 maja w Olsztynie. O szczegółach przesłuchań wojewódzkich TKT poinformuje w kwietniu.

Przegląd rejonowy odbędzie się 13 kwietnia o godz. 12.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z następujących miejscowości: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 marca.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:

TURNIEJ RECYTATORSKI
TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”
TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

Regulamin konkursu rejonowego oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy. Wypełnione formularze należy dostarczyć do CSE „Światowid” (pokój 38 a – I piętro), wysłać pocztą elektroniczną (email: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl), faxem (nr 55 611 20 60) lub na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

Do przeglądu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych: do 3 recytatorów w Turnieju recytatorskim, 1 wykonawca w Turnieju wywiedzione ze słowa, w Turnieju teatrów jednego aktora - 1 wykonawca oraz 1 dodatkowy (przesyłając taśmę video z realizacją jego spektaklu na adres Zarządu Głównego TKT), w Turnieju poezji śpiewanej - 1 wykonawca oraz 3 dodatkowych (przesyłając taśmę z rejestracją ich prezentacji na adres organizatora spotkania finałowego).

Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl

Edyta Jasiukiewicz
CSE Światowid

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.