› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

32 Salon Elbląski – Centrum Sztuki Galeria EL ogłasza nabór!

› bieżące ponad rok temu    7.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
32 Salon Elbląski – Centrum Sztuki Galeria EL ogłasza nabór! fot. Nadesłane

Salon Elbląski to przegląd dokonań artystów plastyków związanych z Elblągiem i regionem elbląskim. Po raz kolejny Centrum Sztuki Galeria EL zaprezentuje dokonania tych twórców wizualnych na wystawie, której wernisaż odbędzie się 6 lipca 2023 roku.

Salon Elbląski to wydarzenie artystyczne organizowane corocznie od 1968 roku, a od lat 80. w cyklu biennalowym. Przez 50 lat funkcjonowania stał się najpoważniejszą, cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawa ta gromadzi prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, a przede wszystkim ciekawa propozycja kulturalna dla mieszkańców Elbląga i turystów.

Do udziału w wystawie zgłaszać się mogą artystki/artyści profesjonalne/ni, tj. absolwentki/absolwenci wyższych uczelni artystycznych, członkinie/członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Artystów Rzeźbiarzy, ZPAP Polska Sztuka Użytkowa i innych związków twórczych. Organizator dopuszcza zgłoszenie do udziału w wystawie osób tworzących prace artystyczne, a niebędących absolwentami/kami uczelni artystycznej lub wydziału artystycznego. Warunkiem jest udokumentowany udział w życiu artystycznym regionu. Przyjmowane będą też zgłoszenia kolektywów artystycznych.

Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia 2023 roku. Regulamin wystawy i karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania na stronie internetowej lub w recepcji Galerii EL.

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących warunków organizacji wystawy „32 SALON ELBLĄSKI” udzielają kuratorzy: joanna@galeria-el.pl, maciek.o@galeria-el.pl, tel. 55 625-67-84.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.