› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

13 lipca Barbara Bukowska opowie o tradycyjnych potrawach regionalnej kuchni

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    13.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W ramach wakacyjnego cyklu „Lato pełne smaków” odbywającego się w Bibliotece Elbląskiej, zapraszamy już dzisiaj, w czwartek 13 lipca o godz.11.00 na spotkanie z Barbarą Bukowską, która opowie o tradycyjnych potrawach regionalnej kuchni i przygotuje farszynki warmińskie, czyli kotlety ziemniaczane z mięsnym farszem. Wstęp wolny.

W ramach wakacyjnego cyklu „Lato pełne smaków” odbywają się spotkania poświęcone historii kuchni, podczas których przypominamy dawne przepisy, zapomniane produkty, dawne smaki i historyczne receptury (z towarzyszącymi im pokazami, warsztatami kulinarnymi). Są to spotkania przybliżające historię naszego miasta i regionu poprzez historię kuchni, pokazujące jak się jadało na terenie, gdzie obecnie mieszkamy lub jak zmieniały się upodobania ludzi do potraw i przepisów. Letni cykl „Lato pełne smaków” jest kontynuacją „Zielonego lata w bibliotece” – cieszącego się ogromną popularnością cyklu spotkań dla seniorów poświęconego właściwościom ziół oraz ich wykorzystywaniem w kuchni i ziołolecznictwie, który odbywał się w bibliotece w okresie letnim w roku 2016. Podczas najbliższego spotkania Barbara Bukowska – dietetyczka, nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Elblągu zaprezentuje przepisy kuchni regionalnej. Zapraszamy na biblioteczny dziedziniec!

Program kolejnych spotkań dostępny jest na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej.

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów.

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.