| pokaż według |
Dla wszystkich, na każdy film w repertuarze. Kino Światowid osładza poniedziałek biletami w niższej cenie. Taka okazja trafia się tylko raz w tygodniu. Tym razem do wyboru są aż trzy filmowe nowości.
Czy wiesz już, że w poniedziałki bilety do kina Światowid kosztują tylko 11 (2D) i 15 (3D) złotych? To dobry pretekst, żeby znaleźć trochę czasu na obejrzenie najnowszych filmów również w tygodniu.
- Nasi widzowie do kina najczęściej przychodzą w weekend. Obniżając cenę biletu w poniedziałek, chcemy zmotywować ich do tego, żeby... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Kanonizacja Jana Pawła II to ważne wydarzenie dla mieszkańców naszego miasta i regionu, aby uczcić tę uroczystość Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaplanowało wiele działań – zarówno dla tych którzy chcieliby to zrobić w sposób refleksyjny, ale także dla tych którzy wolą spędzać czas aktywnie. Właśnie dla nich w sobotę, 26 kwietnia został zorganizowany Papieski rajd rowerowy.
W najbliższą sobotę o godz. 11.00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się Papieski rajd rowerowy. Rajd... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.04.2014 › | ~ Informacja prasowa |
Pół ceny, ale filmy całe. Kino Światowid po raz kolejny włącza się do akcji Elbląg za pół ceny. Wystarczy 7 złotych, żeby 26 i 27 kwietnia obejrzeć filmy w kinie. Dla dzieci w repertuarze "Pan Peabody i Sherman", dla dorosłych „Wkręceni", „Smak życia 3" i „Zniewolony".
Dzieci, dorośli. Miłośnicy komedii polskich, kina europejskiego i koneserzy. Kino Światowid w ramach akcji Elbląg za pół ceny przygotowało repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Sobota... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.04.2014 › | ~ Informacja prasowa |
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza dzieci małe i duże do udziału w multimedialnej wystawie "Interaktywny Plac Zabaw", która będzie prezentowana w Galerii EL od 5 maja do 29 czerwca 2014 r.
Wystawa gościła już w wielu polskich miastach, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem i przynosząc mnóstwo radości dzieciom i dorosłym. W Elblągu zobaczymy aż 6 multimedialnych instalacji, wprowadzających w klasyczne pojęcia z dziedziny sztuki takie jak faktura, kolor, perspektywa oraz muzyki: rytm, metrum, harmonia.
Autorzy pomysłu -... więcej ›
|
ponad rok temu › | 25.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Książkowym flash mobem seniorzy z warsztatów prowadzonych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid promowali czytelnictwo wśród elblążan. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.
Uczestnicy zajęć „Nowi eksperci w nowych mediach” poznają prawa, jakimi rządzą się nowe media na własnej skórze. Za nimi pierwszy flash mob i próba jego wirusowego rozprzestrzenienia w sieci. W święto książki zebrali się na elbląskim „Pigalaku” i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.04.2014 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Redakcja elblag.net |
W środę 30 kwietnia o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmu „Koniec starych czasów” – ciepłej i bardzo zabawnej historii wyreżyserowanej przez Jiriego Menzla. Wstęp wolny.
To już kolejne spotkanie z kinem mistrza czeskiej kinematografii – Jiriego Menzla. Wcześniej pokazywaliśmy filmy „Święto przebiśniegu”, „Wsi moja sielska, anielska”, „Operę żebraczą”, „Perełki na dnie”, „Na skraju lasu”. Tym razem zapraszamy na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
26 maja 2014 r. elbląscy kameraliści zagrają specjalny koncert z udziałem znakomitych śpiewaczek: Vladyslavy Vdovychenko i Justyny Reczeniedi oraz tenora Mikołaja Adamczaka. W programie znajdą się najpiękniejsze przeboje niezwykłej artystki – Anny German.
Mimo, iż od jej śmierci minęło już ponad 30 lat, to Anna German zwana również „Białym Aniołem”, nadal określana jest mianem ikony sceny muzycznej. To właśnie ona jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na Festiwalu San Remo, koncertowała na całym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Z okazji 10 – lecia Polski w Unii Europejskiej odbędą się w Elblągu dwa pikniki rodzinne. Dwa majowe weekendy zapowiadają się na pełne atrakcji dla osób w każdym wieku. Pikniki będą okazją do spotkania i integracji. Być może wtedy w naszym mieście pojawi się również premier Donald Tusk.
- Możliwość rodzinnego wyjścia na spacer, skorzystania z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy z pewnością przyciągnie wiele osób. Niewątpliwym atutem wydarzenia będzie fakt, iż każdy, niezależnie od wieku i płci, będzie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Redakcja elblag.net |
Jaka jest kondycja dzisiejszej polskiej architektury? Czy Polacy są wrażliwi na otaczającą ich przestrzeń? Co inspiruje Polaków? Aby odpowiedzieć na szereg innych pytań w Elblągu spotkają się studenci architektury oraz zawodowi architekci.
Piąta odsłona ogólnopolskich warsztatów Architektour obejmować będzie: zajęcia projektowe, wycieczki oraz prelekcje. Wydarzenie postara się również zaktywizować lokalną społeczność — mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wykładach oraz przyglądać się pracy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Wczoraj Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wręczył wyróżnienia laureatom Elbląskich Nagród Kulturalnych. Zgromadzeni goście mogli poznać nie tylko nagrodzonych laureatów, ale także obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury – pracownie gry na saksofonie i perkusji, muzyki dawnej, wokalnej, plastycznej, Mini Studio Gier Dramatycznych, a także występ Elbląskiego Big Bandu. Przyznano dwie Nagrody „Kreator Kultury” - dla Młodzieżowego Domu Kultury oraz Elbląskiego Towarzystwa... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Najbliższy weekend w Elblągu zapowiada się bardzo tanecznie. W Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbędą się dwa turnieje – Pokazowy Turniej Tańca „Bażant" i Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar".
W sobotę, 26 kwietnia Centrum Tańca Promyk zaprasza na Pokazowy Turniej Tańca Bażant. W turnieju uczestniczyć będą dzieci i młodzież, które rozpoczęły naukę tańca kilka miesięcy temu. Będą to przedszkolaki, uczniowie podstawówek oraz kursanci z CT „Promyk". Ze względu na zawsze... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej zaprasza w czwartek 24 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Marty Derbin pt. „W drodze do Akademii”. Wstęp wolny.
Marta Derbin to tegoroczna maturzystka V Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Od kilku lat systematycznie uczęszcza na zajęcia rysunku i malarstwa do Młodzieżowej Pracowni Plastycznej prowadzonej przez Katarzynę Smeję-Skulimowską w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, gdzie rozwija swoje umiejętności plastyczne, jednocześnie przygotowując się do... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Zagościła na dobre i przyprawiła nas o zawrót głowy. Efekt? Mnóstwo świetnych filmów, których żaden kinomaniak nie powinien przegapić. Sprawdźcie propozycje Kina Światowid na nadchodzące tygodnie.
Jeżeli słysząc tytuł „Powstanie Warszawskie" (w Światowidzie od 9 do 22 maja), myślisz – „Znowu wojenny film!". Radzimy, nie idź tym tropem. Nie bez powodu o „Powstaniu Warszawskim" w reżyserii Jana Komasy było głośno na długo przed premierą. Dlaczego? To pierwszy na świecie dramat... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem uroczystości kanonizacyjnych papieża Jana Pawła II. Również Światowid przygotował dla elblążan wydarzenia, które wpisują się obchody tych szczególnych dni.
W holu Kina Światowid można oglądać prace najmłodszych mieszkańców naszego regionu, którzy stworzyli konkursowe dzieła na temat „Dobro – podaj dalej!". W sobotę, 26 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy oraz projekcja filmu dokumentalnego „Jan Paweł II – szukałem was", a 28 kwietnia... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.04.2014 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Informacja prasowa |
Bohaterką czwartkowego „Spotkania z pasjami”, czyli wideokonferencji odbywających się w Bibliotece Elbląskiej, będzie Katarzyna Miller – terapeutka i felietonistka. Zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29 w czwartek 24 kwietnia o godz. 11.00. Wstęp wolny.
Bohaterką kolejnego spotkania będzie Pani Katarzyna Miller – terapeutka, autorka wielu książek z zakresu psychologii, a przede wszystkim osoba, która jak nikt inny potrafi motywować innych do... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” - tak brzmi tytuł wystawy zorganizowanej przez uczestników warsztatów fotograficznych Stowarzyszenia Elbląg Europa w ramach projektu Europe of all Citizens. Artyści postanowili zainspirować młodzież do zastanowienia się czym jest demokracja w życiu codziennym.
Wykonane przez nich zdjęcia przedstawiają sylwetki ludzi z różnych środowisk, na co dzień pracujących na rzecz dobra społeczeństwa. Wśród nich możemy znaleźć zarówno profesora, ratownika medycznego jak i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.04.2014 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W czwartek 24 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na promocję książki Ryszarda Tomczyka „Otrzęsiny. Lata 1953 – 1993”, poświęconej elbląskim środowiskom twórczym. Wstęp wolny.
„Otrzęsiny” to książka rozrachunkowa dotycząca elbląskich środowisk twórczych w latach 1953 – 1993.
Ryszard Tomczyk – artysta zajmujący się czynnie wieloma dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, literaturą, krytyką teatralną oraz literacką. Jest publicystą i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.04.2014 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na spotkanie piosenki poetyckiej w ramach cyklu "Tomek Steńczyk zaprasza ...", tym razem gościem MDK będzie olsztyński bard, założyciel legendarnego już zespołu "Czerwony Tulipan" - Stefan Brzozowski; towarzyszyć mu będzie gitarzysta Andrzej Czamara.
Spotkanie odbędzie się 25.04 o godz. 19.00 w MDK na Wyspie, ul. Warszawska 51.
Wstęp wolny.
więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.04.2014 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Chcecie się nauczyć rysować ołówkiem? Dział Literatury Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej zaprasza w piątek 18 kwietnia w godz. 12.00-14.00 na warsztaty plastyczne z Panią Kreską, czyli Marzeną Antoszewską. Wstęp wolny.
Tematem przewodnim rysunków, które powstaną podczas piątkowych warsztatów – będą motywy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 7-13 lat!
Więcej informacji:
Dział Literatury Młodzieżowej ul. św. Ducha 3-7,
tel.: (55) 625 60 23... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.04.2014 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Jaką tajemnicę skrywa dawna rodzinna pamiątka? Dlaczego babcia Katarzyny przepadła bez wieści? Z kim boi się spotkać dziewczyna? I jaką rolę w tej historii pełnią pojedyncze słowa: barman, klasztor, statuetka czy słup?
To może od końca. Te wyrazy – to słowa klucze, podawane przez uczestników zabawy polegającej na pisaniu wspólnego opowiadania. Do tworzenia dalszych losów Katarzyny pasjonatów pisania zapraszają Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portal eKulturalni.pl.
Zabawa, zorganizowana już po raz drugi z... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.04.2014 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |