| pokaż według |
"Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Zapraszamy do Kina Światowid od 25 sierpnia do 7 września.
Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Zdjęcia, teksty, prezentacje, filmy – z pewnością mają Państwo dobre pomysły, z których mogą powstać prace na ten konkurs. Lokalne firmy mogą być materiałem. Są nagrody pieniężne!
Polska Agencja Prasowa zachęca wszystkich zainteresowanych do zaprezentowania miejscowych osiągnięć 20-lecia międzywojennego. Do końca sierpnia organizatorzy czekają na Wasze prace związane z lokalną historią gospodarczą tego czasu!
Celem konkursu „Kroniki Rozwoju” (zwanego dalej „Konkursem”) jest przypomnienie – w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.08.2017 › | konkursy | ~ Redakcja elblag.net |
W 8-tysięcznym, mało znanym mieście na Pomorzu (niecałe 70 km od Elbląga, ok. 70 minut drogi samochodem) znajduje się piękny, monumentalny, drugi co do wielkości kościół ceglany w Polsce, którego wnętrze kryje aż 23 bogate ołtarze, w tym najwyższy drewniany ołtarz barokowy w Europie! W znajdującym się tuż obok Muzeum Diecezjalnym możemy podziwiać najcenniejszą książkę świata - jedyną w Polsce Biblię Gutenberga. Na całym świecie znajduje się obecnie jedynie 48 egzemplarzy. Zaledwe 20 ma status kompletnych. Są rozsiane po całym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.08.2017 › | relacje | ~ Marcin Mongiałło |
Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Kina Światowid. Przez niemal cały tydzień pokazywać będziemy najnowsze kino polskie: debiuty filmowe, prapremiery i najpoważniejszych kandydatów do nagrody Zlotego Lwa tegorocznej Gdyni.
Od 40 lat Kino Światowid w tym samym czasie prezentuje festiwalowe filmy na Replikach. Tak będzie i w tym roku. Repliki rozpoczną się 18, a zakończą 23 września. W Elblągu okazane zostaną wybrane filmy, które będą wyświetlane na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Austriacki kandydat do Oscara 2017, pokazywany m.in. na festiwalu w Locarno. Oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana Zweiga. Pożegnanie z Europą – bo o tym filmie mowa - to propozycja na ostatnie wakacyjne spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Filmowym im. Andrzeja Munka, na które Kino Światowid zaprasza w najbliższy czwartek (24 sierpnia) o godz. 19:00.
Stefan Zweig to pisarz, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Prezentacja europejskiego kina dokumentalnego KineDok w Mjazzdze trwa w najlepsze. Tym razem, w środę 23 sierpnia o godz. 20:00, zapraszamy na chorwacki film zatytułowany "Wolni". Wstęp wolny.
Poprzednia projekcja również dotyczyła filmu z Chorwacji ("Turystyka") i miała wyraźny wakacyjny charakter. Następna odsłona KineDok przerzuci nas na nie mniej refleksyjne, ale trochę poważniejsze tory.
Bohaterowie filmu to osoby zmagające się z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszkają w różnych instytucjach... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza zainteresowanych zaprezentowaniem swojej oferty podczas imprezy „Oblicza Warmii i Mazur”, organizowanej 18 listopada 2017 r.
„Oblicza Warmii i Mazur” to wydarzenie, którego główną ideą jest promocja dziedzictwa regionu oraz ukazanie jego potencjału. Podczas imprezy przedstawione zostaną różnorodne obszary aktywności mieszkańców województwa, ciekawe inicjatywy, a także unikalne miejsca, które warto odwiedzić. Program... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Miłośnicy tańca – zarówno tancerze, jak i ci, którzy lubią oglądać pary tańczące na parkiecie – z pewnością nie mogą doczekać się tego wyjątkowego wydarzenia. Ruszyła sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP, który odbędzie się w październiku w Elblągu.
W Międzynarodowym Festiwalu Tańca BALTIC CUP uczestniczą tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery – zobaczyć można zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Informacja prasowa |
Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Skład widowiska co roku ulega modyfikacjom, jednak zawsze są to kabarety odnoszące w danym sezonie największe sukcesy, najbardziej lubiane i rozpoznawalne przez publiczność w całym kraju. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Polska Noc Kabaretowa to widowisko dla... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
Kolejne spotkanie i okazja na świadkowanie temu, jak wykluwa się (być może) wyjątkowa osoba trzymająca w garści wszystkie kolory tęczy. Grafatak, bezkrwawa bitwa na pędzle, kredki i wyobraźnię - jeśli pogoda pozwoli - tym razem odbędzie się w plenerze, przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę, 26 sierpnia.
Grafatak III - edycja plenerowa (w tym zabawa dla dzieci)
Miejsce: plac przed Ratuszem Staromiejskim (w razie niepogody Mjazzga od 19:00)
Start sobota 26-08 o godz. 18:00, finał ok. 21:30
Na uklepanym polu elbląskiej Starówki stanie w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Mieszkańcy Elbląga i okolic, którzy mają jeszcze choć kilka dni urlopu, na pewno ochoczo je wykorzystują. Moment powrotu do pracy i szkoły zbliża się jednak nieuchronnie – a w bezbolesnym przejściu z wakacyjnej sielanki w pracowitą jesień na pewno pomogą koncerty elbląskich Kameralistów.
Układając plany na jesień, nie zapominajmy o chwili relaksu w trakcie spotkań z muzyką klasyczną, jazzową czy nawet rozrywkową – ważne, żeby w ciekawej aranżacji! Wrzesień to czas, kiedy instytucje muzyczne rozpoczynają sezon... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Po sukcesie IV edycji Festiwalu Muzyka Polska na Żuławach, Elbląska Orkiestra Kameralna podejmuje kolejne muzyczne wyzwanie. Na przełomie sierpnia i września nagra płytę z kompozytorem i aranżerem Krzysztofem Herdzinem.
Herdzin to wyjątkowy artysta „pozbawiony gwiazdorskich manier, wspaniały i wszechstronny (…), który konsekwentnie staję się najprzedniejszą wizytówką polskiego oraz europejskiego jazzu” oraz „eksploduje niezliczonymi pomysłami oraz ich perfekcyjnymi realizacjami” (Dionizy Piątkowski, jazz.pl).... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Jeżeli chcemy podarować komuś miły prezent, jednak nie jesteśmy pewni co moglibyśmy mu kupić to bardzo dobrym pomysłem może okazać się zwykły, porcelanowy kubek. Jest to upominek uniwersalny, przydatny na co dzień oraz bardzo elegancki. Z pewnością ucieszy każdego, kto go otrzyma. Tylko jak wybrać odpowiedni?
Styl naczynia
Najpierw warto zorientować się w jakim klimacie jest urządzone mieszkanie osoby, którą chcemy obdarować. Porcelana pasuje wszędzie, jednak czy zakupić prosty, biały kubek czy może naczynie ze zdobieniami, motywami... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.08.2017 › | poradnik | ~ Redakcja elblag.net |
Mistrz wibrafonu i xsylosynthu Dominik Bukowski ze swoim doskonałym kwartetemzaprezentują materiał z najnowszego albumu "Sufia"podczas koncertu w klubie Mjazzga w piątek, 25 sierpnia.
Sam zapraszany coraz częściej przez najlepszych - nie tylko polskich - jazzmanów, do swojego kwartetu Dominik Bukowski zaprosił trzech wybitnych muzyków młodego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego i Patryka Dobosza.
Zespół czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie prastarej muzyki zwanej Maqam, jak... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.08.2017 › | bieżące | ~ Informacja prasowa |
W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, kolejny seans filmowy w ramach Letniego kina pod chmurką. Tym razem obejrzymy amerykański komediodramat „ Joy”.
Nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence w roli zmagającej się z życiem samotnej matki, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem i staje na czele imperium finansowego wartego miliony dolarów. Projekcja rozpocznie się ok. 21:15 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL. Wstęp wolny. Warto wziąć ze sobą koce i ciepłe okrycie.
Organizatorem cyklu... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Komisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie ze środków unijnych modernizacji energetycznej szkół artystycznych. Wartość inwestycji to ponad 500 mln zł. Pieniądze – na potrzeby internatu - otrzyma między innymi Zespół Państwowych szkół Muzycznych w Elblągu
Dofinansowanie w wysokości 409 mln zł pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko.
Decyzja Komisji Europejskiej oznacza, że wsparcie tej inwestycji ze środków unijnych jest już pewne - wyjaśnił wiceminister rozwoju Witold Słowik.
Taka... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.08.2017 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Jarosław Kret, znany prezenter pogody był podczas wakacji w Elblągu. Wyjechał zachwycony Starówką, cudowną, jego zdaniem. Napisał o tym na Facebooku.
Jarosław Kret tak zareklamował nasze miasto:
To idealna baza do wypadów na Warmię, na Mierzeję Wiślaną, Kanał Elbląski, na Żuławy, na szlak zamków krzyżackich. A przy okazji czyste, spokojne miasto z cudowną, rozbudowującą się wciąż, spokojną, choć i pełną kawiarenek, restauracji i fajnych sklepików (a nie ciucholandów),... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.08.2017 › | ~ Grażyna Wosińska |
Nowością tegorocznego Elbląskiego Święta Chleba będzie I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski, który odbędzie się na Wyspie Spichrzów.
Cecha szczególną będzie różnorodność. Na to wydarzenie będą się składały trzy mniejsze turnieje, w których wezmą udział zawodnicy z Polski i zagranicy.
W ramach formuły miecza sportowego rozegrany zostanie Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. Rywalizować ze sobą będą juniorzy. Rycerze późnośredniowieczni będa rywalizować w Turnieju o Pierścień Komtura... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.08.2017 › | zapowiedzi | ~ Redakcja elblag.net |
15 sierpnia obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego. W tym dniu odbędą się w Elblągu Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego, organizowane przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego, Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego oraz Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Uroczystości odbędą się na elbląskim Starym Mieście. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału.
W programie m. in.
13.00 – uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.08.2017 › | zapowiedzi | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Informacja prasowa |
Promujesz nowy produkt swojej firmy? Chcesz zaprosić pracowników na piknik integracyjny? A może myślisz o festynie, który pomoże Ci podbudować wizerunek marki? Bez względu na cel pamiętaj, że organizacja eventów rodzinnych – w Warszawie czy poza nią – to niemałe wyzwanie. Musisz bowiem stworzyć zestaw atrakcji odpowiednich i dla dużych, i dla małych.
Jak to zrobić? Co sprawi, że impreza będzie udana i pozostawi po sobie w pamięci uczestników dobre wspomnienia? Nie istnieje, oczywiście, jedna recepta idealna.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 11.08.2017 › | poradnik | ~ Redakcja elblag.net |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |